Польські волейболісти здобули історичну перемогу та виграли Лігу Націй

24.07.2023 12:17
Збірна Польщі утримує першу позицію у світовому рейтингу національних волейбольних команд
   ,     2023
Польські волейболісти з тренером, після виграшу Ліги Націй 2023PAP/Adam Warżawa

Чоловіча збірна Польщі з волейболу здобула історичну перемогу – виграла міжконтинентальну Лігу Націй. У фінальному матчі поляки здолали збірну США. Ще приємніше для шанувальників, що тріумфальний фінал відбувся в Польщі, у місті Ґданську. Перемога була впевненою: рахунок за партіями 3:1. Це перший титул у цих змаганнях для Польщі. 2012-го року вона вигравала Світову Лігу, що існувала до 2017-го.

Цьогорічний турнір у Лізі Націй видався для польських волейболістів дуже успішним. Хоч їм і було гарантовано місце у фінальній частині – як господарям, але протягом континентального розіграшу вони продемонстрували потужні результати: здобули 10 перемог і зазнали всього 2 поразок. Американці мали такий самий доробок, але отримали найкращий, серед усіх команд, показник за рахунком.

Уже у фінальному турнірі у чвертьфіналі поляки здолали Бразилію, а США – Францію. У напівфіналі американська збірна перемогла діючих чемпіонів світу – Італію, а Польща – потужну команду Японії.

Цікаво, що Польща та США вже зустрічалися у фіналі міжнародного турніру – 2012-го, це й був матч за перемогу у Світовій Лізі, і тоді поляки так само виграли золоті медалі.

В рамках нинішнього розіграшу Ліги Націй відбувся ще матч за 3 місце. У ньому Японія перемогла Італію та виборола бронзові медалі.