Українська Служба

Україна і Польща на Паралімпіаді. 5 медалей на дві країни у перший день

30.08.2024 10:47
Валерій Сушкевич, президент українського паралімпійського комітету, розповів Польському радіо для України про настрій у збірній, про росіян на змаганнях і співпрацю з Польщею
Аудіо
  • Валерій Сушкевич, президент Національного паралімпійського комітету України, про українських паралімпійців у Парижі, присутність росіян і співпрацю з Польщею
 ,
Валерій Сушкевич, президент Національного паралімпійського комітету України JTs / Wikimedia Commons

Каміль Отовський здобув першу золоту медаль для Польщі на Паралімпійських іграх у Парижі. Він виграв фінальний заплив на 100 метрів на спині в класі S1. Це перша польська медаль на Паралімпійських змаганнях у Парижі, які розпочалися у четвер 29 серпня. Срібну медаль у цій дисципліні виборов 34-річний український плавець Антон Коль, таким чином Польща та Україна разом опинилися на п’єдесталі.

На минулій Паралімпіаді в Токіо польська збірна здобула 24 медалі: 7 золотих, 6 срібних і 11 бронзових. Це забезпечило команді 17 місце в загальному заліку.
Українська команда тоді посіла 6 місце, здобувши аж 98 медалей: 24 золотих, 47 срібних і 27 бронзових. За загальною кількістю нагород українці взагалі потрапили в п’ятірку.

Цього року українські паралімпійці вибороли 4 медалі вже в перший день змагань, 29 серпня. Крім Антона Коля, медалі виграли ще троє плавців: ще одне срібло — 26-річна Ірина Пойда, у плаванні на 200 метрів вільним стилем класу S5, бронзову медаль здобула 20-річна українка Анна Гонтар — у жіночому плаванні на 50 метрів вільним стилем у класі S6, і 36-річний українець Олександр Комаров здобув ще одну бронзу в плаванні на 200 метрів вільним стилем у класі S5. Для нього це вже третя медаль Паралімпіад, після особистої бронзи та командного золота в Ріо-2016.

Про настрій та перші враження українських спортсменів в інтерв’ю Польському радіо для України розповів Валерій Сушкевич, президент Національного паралімпійського комітету України.

Як влаштувалися українські спортсмени в Парижі: чи гарні умови, чи добре все організовано. Як вони хвилюються про сім’ї, що залишаються під обстрілами вдома. Про допомогу закордонних партнерів, зокрема й Польщі. І про спільну боротьбу проти впливу представників Росії.

Інтерв’ю можна прослухати в доданому файлі.

13:23 Valerii Sushkevych.mp3 Валерій Сушкевич, президент Національного паралімпійського комітету України, про українських паралімпійців у Парижі, присутність росіян і співпрацю з Польщею