Вже 29 червня стартує Вімблдонський турнір Великого шолому — найстаріше та одне з найпрестижніших тенісних змагань у світі.
В змаганнях візьмуть участь польські спортсмени. В жіночому розряді — це чинна чемпіонка Вімблдону Іга Сьвьонтек, Магдалена Френх, Магда Лінетт та Мая Хвалінська.
Хвалінська є фіналісткою Відкритого чемпіонату Франції 2026 року і завдяки своєму успіху отримала «wild card» («дику карточку») — спеціальне запрошення, яке дозволяє їй взяти участь у турнірі без проходження кваліфікації. Відомий екстенісист Войцєх Фібак підкреслює, що польська спортсменка повністю заслужила таке визнання і право виступити в основній сітці турніру.
«Це хороша новина і величезне полегшення. І Мая, і її тренерський штаб, і вся Польща — всі ми розраховували на цю карту. Однак оргкомітет Вімблдону відомий своїми часом доволі неоднозначними рішеннями — це дуже консервативна структура. Тому нам залишалося лише чекати. Я вважаю, що Мая повністю заслужила цю "дику карточку". Упевнений, що за потреби вона змогла б пробитися в основну сітку і через кваліфікацію».
У чоловічому Вімблдонському турнірі виступлять Каміль Майхжак та Губерт Гуркач.
Водночас чинна володарка кубка Вімблдону в жіночому розряді не демонструє своєї найкращої форми. Так, Іґа Сьвьонтек вибула з тенісного турніру WTA в Бад-Гомбурзі вже на стадії 1/8 фіналу. У матчі другого кола Іга Сьвьонтек (3-тя ракетка світу за версією WTA) поступилася американці Еммі Наварро (24-та ракетка світу WTA) з рахунком 5:7, 6:2, 3:6.
***
Бартос Змарзлік минулої суботи виграв у Вроцлаві 5-й етап серії Гран-прі у боротьбі за звання чемпіона світу зі спідвею в особистому заліку. Для гонщика клубу «Мотор» Люблін ця перемога стала 30-ю в кар’єрі на етапах Гран-прі та була здобута в ювілейному, 300-му етапі серії.
Змагання проходили за незвичайним сценарієм. Спочатку їх старт було відкладено через сильний дощ, згодом виникли проблеми з електронною системою стартової стрічки. Лише незадовго до 22:00 вдалося розпочати заїзди, які завершилися всього за хвилину до опівночі.
У фіналі поляк випередив, відповідно, британця Роберта Ламберта, данця Міхаеля Єпсена Єнсена та австралійця Брейді Курца, які посіли друге, третє та четверте місця. Завдяки цій перемозі Змарзлік знову очолив загальний залік чемпіонату і на екваторі сезону випереджає свого головного суперника Курца на три очки.
Після змагань шестикратний чемпіон світу розповів про особливу магію чисел та символізм, які супроводжували його у Вроцлаві:
«Серія Гран-прі стартувала у 1995 році — в рік мого народження. Такий самий номер у мене на жилеті. У Вроцлаві перемагав мій наставник Томек Голлоб. 300-й етап серії і моя 30-та перемога в кар’єрі — це прекрасний день. Вперше цього року на Гран-прі приїхали мої сини. Більше слів не потрібно».
Тим часом поляки Патрик Дудек посів шосте місце, Мацей Яновський став десятим, Кацпер Ворина — дванадцятим, Домінік Кубера — чотирнадцятим, а резервний гонщик Марцел Коволік завершив етап на 16-й позиції.
***
Варшавська «Легія» стала чемпіоном Польщі з баскетболу серед чоловіків, захистивши титул, здобутий рік тому. У сьомому, вирішальному матчі фінальної серії національної першості столична команда на своєму майданчику обіграла клуб «Засталь», Зелена Гура (78:70).
Фінальна серія тривала до чотирьох перемог, і для визначення чемпіона Польщі знадобилися всі сім матчів. У підсумку «Легія» у напруженій боротьбі перемогла в серії з рахунком 4:3.
Капітан столичних баскетболістів Міхал Коленда після вручення чемпіонського кубка подякував уболівальникам, які зібралися у варшавському спортивному комплексі в районі Бемово:
«Думаю, ця серія надовго увійде в аннали польського баскетболу – у ній було неймовірно багато несподіваних поворотів. Атмосфера, яку створили вболівальники, була на найвищому рівні. Дякую всім присутнім за підтримку протягом усього сезону та під час матчів плей-оф. Дякую, що ви жодної миті не засумнівалися в нас. Ви ще раз довели, що спортивний комплекс у Бемово буквально вибухає емоціями, коли баскетболісти виходять на майданчик».
Чемпіонський титул став дев’ятим в історії варшавського клубу за час його виступів у вищому дивізіоні польського баскетболу.
***
Гравці національної збірної Польщі, володарі золотих медалей — Каміля Борковська з клубу «Lotto AZS UMCS» Люблін та Анджей Плюта з варшавської «Легії» — були визнані найкращими польськими баскетболістами сезону — 2025-26 років у жіночому та чоловічому чемпіонатах відповідно. Крім того, Плюта отримав нагороду найціннішого гравця (MVP) ліги.
Нагороди були вручені в середу ввечері на урочистій церемонії Orlen Basket Liga та Orlen Basket Liga Kobiet.
***
Представники Польщі здобули в німецькому Зулі ще три медалі чемпіонату світу зі стрільби серед юніорів — дві золоті та одну срібну. Загалом здобуто п’ять нагород: чотири золоті та одна срібна.
Чемпіонами світу стали Мая Гавенда з клубу «Сполем» Лодзь, яка перемогла у стрільбі з гвинтівки на 50 метрів у положенні лежачи, а також змішана пара Малгожата Домбровська «Сілезія» Вроцлав і представник клубу «Калібер» Білосток Іван Ракіцький у стрільбі з пневматичного пістолета на 10 метрів. Срібну медаль виборов Якуб Голлішек («Сілезія» Вроцлав у стрільбі з гвинтівки на 50 метрів у положенні лежачи).
Раніше золоті медалі здобули Іван Ракіцький у стрільбі з пістолета на 10 метрів, а також команда в цій самій дисципліні, до складу якої входили він, Віктор Копівода («Грот» Плоцьк) і Пйотр Буєвич («Гвардія»).
***
Минулого вікенду у Варшаві відбувся легкоатлетичний турнір, присвячений пам’яті метальника молота Якуба Прахарчика, який загинув у 2025 році в авіатрощі.
На стадіоні столичного клубу «Скра» виступили зірки світового метання молота, зокрема п’ятиразовий чемпіон світу Павел Файдек і триразова олімпійська чемпіонка Аніта Влодарчик. Вони підтвердили свою високу спортивну форму. Теж саме можна сказати про виступи бігунок Наталії Буковецької на дистанції 400 метрів, Клаудії Казимерської на середніх дистанціях та про Еву Свободу, яка мала 100 метровий забіг.
Дворазовий олімпійський чемпіон із штовхання ядра, а сьогодні віцеголова Польської асоціації легкої атлетики, Томаш Маєвський залишився задоволений прогресом спортсменів національної збірної на старті сезону:
«Поки що головним чином оптимізм викликають виступи молодшої частини нашої збірної – юніорської команди. Маємо дуже багато хороших результатів, чимало виконаних нормативів для участі в юніорському чемпіонаті світу у США, в Юджині. Щодо дорослої збірної, то й тут кілька спортсменів упевнено підтверджують свою хорошу форму.
Видно, що форма зростає, що спортсмени цілеспрямовано готуються до Бірмінгема. Частина атлетів лише поступово входить у сезон, тому в кожного буде свій темп підготовки. Але я сподіваюся, що на континентальній першості в серпні в Бірмінгемі ми радітимемо справді солідній кількості медалей».
Чемпіонат Європи з легкої атлетики в Бірмінгемі пройде з 10 до 16 серпня.
IAR/PAP/no