Gazeta swoim zasięgiem obejmuje obwody wołyński, rówieński i tarnopolski na Ukrainie. Zespół redakcyjny przygotowuje również teksty, które ukazują się na portalu pisma "Monitor Info".
Do głównych celów, jakie stawia sobie "Monitor Wołyński", należy promocja idei integracji europejskiej i euroatlantyckiej, relacjonowanie życia Polaków w obwodzie wołyńskim, rówieńskim i tarnopolskim, przybliżenie Polski Ukraińcom oraz Ukrainy Polakom oraz sprzyjanie dialogowi obu narodów i łamanie stereotypów.
Czytelnicy pisma to Polacy, mieszkający na Ukrainie, mieszkańcy regionu, którzy interesują się Polską, historią i współczesnym stanem stosunków polsko-ukraińskich, a także Polacy i Ukraińcy pochodzący z Wołynia.
- Obecnie czytają nas ludzie z całego świata, bo na to pozwala portal. Mamy czytelników na Ukrainie, w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a nawet w Australii i Nowej Zelandii - mówi Natalia Denysiuk, dziennikarka pisma.
- Piszą do nas polskie organizacje, które się teraz bardzo aktywizują. Na cały głos mówią: my tu jesteśmy, robimy to i to, tak działamy. To jest taki najjaśniejszy punkt naszej pracy. Szczególnie teraz, jak jest wojna w Ukrainie - dodaje Walery Wakoluk, założyciel "Monitora Wołyńskiego".
Jak udaje się pismu działać w warunkach wojennych? Kto je wspiera? Jakie tematy są najbardziej intersujące dla czytelników? Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy.
Z Natalią Denysiuk i Walerym Wakolukiem, założycielem "Monitora Wołyńskiego", rozmawiała Natalia Bryżko-Zapór.
14:01 Monitor Wołyński.mp3 Z Natalią Denysiuk i Walerym Wakolukiem z "Monitora Wołyńskiego" rozmawiała Natalia Bryżko-Zapór