- Mamy siedem galerii, które są poświęcone życiu Żydów w Polsce, ich kulturze, obyczajom i to może być wesołe. Ubraliśmy to w formę słuchowiska z udziałem Wojciecha Malajkata; to jest bardzo interaktywne, zabawne, żeby przykuć uwagę dzieci - tłumaczy Jolanta Gumula. Wojciech Malajkat przyznaje, że bardzo się zaangażował w nagranie. - Staram się być dla dzieci takim starszym bratem, a dla dorosłych przyjacielem rodziny, dbaliśmy o dramaturgię i żeby się nie nudzić. Jest bardzo dużo ciekawych miejsc, a ja robiłem wszystko, żeby o nich ciekawie opowiadać - wyznaje aktor. Zwiedzanie z rodzinnym audioprzewodnikiem potrwa około półtorej godziny. Na zwiedzających czekają też liczne zadania i aktywności na wystawie.
Trasa audioprzewodnika nie obejmuje galerii "Zagłada" i "Powojnie". Decyzja o ich zwiedzeniu należy do każdej rodziny. Dzieci i rodzice, którzy już testowali audioprzewodnik, przyznają, że wiele się dzięki niemu nauczyli i w bardzo przystępny sposób. - Z tym audioprzewodnikiem rzeczywiście nie można się nudzić, bo on jest skrojony na miarę możliwości koncentracyjnych przeciętnego dziecka, a w związku z tym, że jest nagrany poprawną polszczyzną, zwraca uwagę na intersujące szczegóły z życia dawniejszej Polski to on jest interesujący także dla dorosłych - mówiła Polskiemu Radiu jedna z mam.
Audioprzewodnik został przygotowany dla dzieci w wieku od 6 od 12 lat i ich dorosłych opiekunów, ale mogą też z niego korzystać młodsi zwiedzający.
IAR/dad