Australian Open 2021

Powrót

Great Ocean Road Open: Hurkacz zatrzymany w ćwierćfinale. Polak przegrał z niżej notowanym Travaglią

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 10:40
Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach z Włochem Stefano Travaglią (6:3, 3:6, 5:7). Po dobrym początku Polak stracił skuteczność i odpadł w 1/4 finału turnieju w Melbourne.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: Shutterstock
  • Hubert Hurkacz został wyeliminowany z turnieju Great Ocean Road Open
  • Już za kilka dni Polak rozpocznie zmagania w Australian Open. Jego rywalem będzie Szwed Mikael Ymer

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki już od połowy stycznia jest na miejscu i przekazuje codzienne relacje z Melbourne Park. Zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconego rywalizacji tenisistów.

Australian Open 2021 grafika baner serwis 1200 F jpg
Australian Open 2021 - SERWIS SPECJALNY

Dla rozstawionego z "trójką" Hurkacza był to drugi piątkowy mecz. Wcześniej w III rundzie turnieju pokonał Urugwajczyka Pablo Cuevasa (7:5, 7:5). Na początku starcia z Travaglią wydawało się, że również z Włochem poradzi sobie bez większych problemów.

Pierwszy set rozpoczął od przełamania rywala i prowadzenia 3:0. Hurkacz dał się jednak podejść świetnie returnującemu w piątym gemie przeciwnikowi i po paru błędach oddał podanie. Travaglia doprowadził wówczas do wyrównania na po 3, ale końcówka seta należała już do Polaka, który wygrał pozostałe gemy.

Drugie starcie sklasyfikowany na 29. miejscu w rankingu ATP Polak również rozpoczął dobrze. W pierwszym gemie był bliski przełamania rywala, ale Włoch obronił dwa break pointy. Gra się wyrównała, a w 8 gemie Travaglia przełamał tenisistę z Wrocławia.

Trzeci, decydujący set był bardzo zacięty. W 11. gemie 71. tenisista rankingu ATP przełamał Hurkacza, tym samym eliminując faworyzowanego rywala z turnieju. W ostatniej partii Polak popełnił sporo błędów i kilka razy "pomógł" przeciwnikowi.

Po odpadnięciu z turnieju Great Ocean Road Open Hurkacz skupi się na przygotowaniach do Australian Open. W I rundzie turnieju zagra z Mikaelem Ymerem ze Szwecji.

01:23 Hubert Hurkacz o losowaniu AO i przegranej (online-audio-converter.com).mp3 Hubert Hurkacz mimo porażki w turnieju przed AO cieszy się, bo przed szlemem jest w dobrej formie. A co myśli o pierwszym rywalu w Australian Open?

Iga Świątek rozpocznie udział w turnieju Australian Open od meczu z holenderską tenisistką Arantxą Rus. W turnieju panów Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open zmierzy się ze szwedzkim tenisistą Mikaelem Ymerem, natomiast Kamil Majchrzak - trafił na Serba Miomira Kecmanovicia.

Prowadząca w światowym rankingu Australijka Ashleigh Barty zmierzy się z najbardziej utytułowaną obecnie tenisistką Amerykanką Sereną Williams w półfinale turnieju WTA Yarra Valley Classic w Melbourne.

Wyniki wszystkich testów na COVID-19 przeprowadzonych u 507 osób, które odesłano w środę na izolację, dały wynik negatywny - poinformowali organizatorzy wielkoszlemowego Australian Open, który ruszy w poniedziałek. W grupie tej było 160 tenisistów.