Australian Open 2021

Powrót

Australian Open: Iga Świątek - Fiona Ferro. Passa trwa, Polka w 1/8 finału

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 13:34
Rozstawiona z "15" Iga Świątek pokonała Francuzkę Fionę Ferro 6:4, 6:3 i po raz drugi z rzędu awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie wiceliderka światowego rankingu Rumunka Simona Halep.
Iga Świątek podczas meczu w Melbourne
Iga Świątek podczas meczu w MelbourneFoto: Agencja FORUM
  • 109. edycja Australian Open rozgrywana jest w dniach 8-21 lutego
  • W grze pojedynczej kobiet tytułu broniła Amerykanka Sofia Kenin, ale odpadła ona w drugiej rundzie po porażce z Estonką Kają Kanepi
  • Wśród mężczyzn obrońcą tytułu jest Serb Novak Djoković

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki już od połowy stycznia jest na miejscu i przekazuje codzienne relacje z Melbourne Park. Zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconego rywalizacji tenisistów.

Australian Open 2021 grafika baner serwis 1200 F jpg
Australian Open 2021 - SERWIS SPECJALNY

Rozstawiona z "15" Świątek w pierwszej rundzie turnieju w Melbourne odprawiła Arantxę Rus z Holandii (6:1, 6:3), w drugiej - wynikiem 6:2, 6:4 pokonała Włoszkę Camilę Giorgi.

Kolejną rywalką Igi Świątek w Australian Open była Fiona Ferro z Francji, tenisistka zajmująca 46. miejsce w rankingu WTA.

Iga Świątek - Fiona Ferro 6:4, 6:3  - POLKA W 4. RUNDZIE

W pierwszym secie nasza zawodniczka prowadziła już 3:0, ale roztrwoniła przewagę i pozwoliła rywalce wyjść na prowadzenie 4:3. Jednak zmobilizowała się i koncertowo zagrała w końcówce seta i zapisała go na swoim koncie.

Drugi set Świątek rozpoczęła tak jak pierwszą odsłonę spotkania, od przełamania, ale potem nie powtórzyła błędów z początku meczu i pewnie wygrała starcie z tenisistką z Francji.

Zajmująca 17. miejsce w rankingu Świątek po raz pierwszy w karierze zmierzyła się z 46. w tym zestawieniu Ferro. 23-letni Francuzka nigdy wcześniej nie dotarła do trzeciej rundy imprezy w Melbourne. Młodsza o cztery lata Polka powtórzyła zaś swoje najlepsze osiągnięcie w tym turnieju.

Zawodniczka z Raszyna wygrała tym samym 10. mecz z rzędu w Wielkim Szlemie. Serię tę zaczęła od ubiegłorocznego French Open, w którym sięgnęła po tytuł. We wszystkich tych spotkaniach nie straciła ani jednego seta.

O 11. z kolei wygraną Polka powalczy w niedzielę z Simoną Halep. 29-letnia Rumunka wyeliminowała występującą w Melbourne z "32" Rosjankę Weronikę Kudermietową 6:1, 6:3.

Wyniki piątkowych meczów 3. rundy singla kobiet w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open:

Naomi Osaka (Japonia, 3) - Ons Jabeur (Tunezja, 27) 6:3, 6:2

Australian Open: Piotr Sierzputowski chwali "nocną robotę" Świątek. "Mało takich meczów w życiu zagrała"

Polka w Melbourne zgłosiła się też do rywalizacji w mikście. W pierwszej rundzie Iga Świątek, w parze z Łukaszem Kubotem, zmierzy się z reprezentantami gospodarzy Astrą Sharmą i Johnem-Patrickiem Smithem. To właśnie ta dwójka tenisistów wyeliminowała Polaków w ubiegłorocznym ćwierćfinale.

- Dzisiaj nie wszytko było idealne, ale jestem zadowolony z meczu, że to wytrzymała - pierwszy set wzorowy, ale drugi trochę gorzej. Iga bardzo dobrze pracowała taktycznie i choć nie mogę powiedzieć, że wykonała zadanie w stu procentach, bo w pewnym momencie zabrakło bycia tu i teraz, ale szybko to poprawiła i wróciła - fajnie wykończyła mecz - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Piotr Sierzputowski, trener Igi Świątek, która w drugiej rundzie Australian Open pokonała Camilę Giorgi.

Wiceliderka światowego rankingu tenisistek Simona Halep pokonała reprezentującą gospodarzy Ajlę Tomljanovic 4:6, 6:4, 7:5 i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Rumunka w trzeciej partii przegrywała już 2:5.

Australian Open: Świątek gościem na konferencji Osaki. "Miałam przerwać twój wywiad"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 19:01
Iga Świątek i Naomi Osaka są dobrymi koleżankami, a kolejny dowód na to dały w środę podczas wielkoszlemowego Australian Open. Polska tenisistka pojawiła się nagle na konferencji prasowej Japonki, a dziennikarze byli świadkami ich żartobliwej rozmowy.