Australian Open 2021

Powrót

Australian Open: Serena Williams nie do zatrzymania. 90. triumf Amerykanki w Melbourne

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 08:00
Amerykanka Serena Williams awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne, pokonując Rosjankę Anastazję Potapową 7:6 (7-5), 6:2. Kolejną rywalką słynnej tenisistki będzie Białorusinka Aryna Sabalenka.
Serena Williams  podczas meczu z Potapową
Serena Williams podczas meczu z PotapowąFoto: EPA/DEAN LEWINS
  • 109. edycja Australian Open potrwa w dniach 8-21 lutego
  • W grze pojedynczej kobiet tytułu broniła Amerykanka Sofia Kenin, ale Amerykanka odpadła w drugiej rundzie po porażce z Estonką Kaią Kanepi
  • Wśród mężczyzn Serb Novak Djoković

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki już od połowy stycznia jest na miejscu i przekazuje codzienne relacje z Melbourne Park. Zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconego rywalizacji tenisistów.

Australian Open 2021 grafika baner serwis 1200 F jpg
Australian Open 2021 - SERWIS SPECJALNY

Triumfatorka 23 turniejów Wielkiego Szlema spotkała się w Melbourne z Potapową także przed rokiem, odnosząc w pierwszej rundzie łatwe zwycięstwo. Tym razem musiała się bardziej natrudzić. Pojedynek trwał godzinę i 39 minut. W pierwszym secie przegrywała 2:4 i 3:5. Obroniła dwie piłki setowe, doprowadziła do tie-breaku i w decydującym momencie zagrała skutecznie.

Druga partia była już łatwiejsza dla 39-letniej Amerykanki, choć rozpoczęła ją od przegranego własnego podania. W drugim gemie odrobiła straty, a potem jeszcze dwukrotnie przełamała serwis młodszej o 20 lat przeciwniczki.

- Cieszę się ze zwycięstwa, ale wiem, że nie rozpoczęłam dobrze tego meczu. Czasem trzeba przetrwać złe momenty - powiedziała w rozmowie na korcie bezpośrednio po spotkaniu, które zakończyło się 90. triumfem Amerykanki w Melbourne.

Williams była rozluźniona, uśmiechnięta. W piątek zaprezentowała się publiczności na głównym korcie Rod Laver Arena w obcisłym, różowo-czarnym kostiumie, z jedną nogawką do kostki, a drugą do połowy uda.

- Projektanci proponowali mi różne rzeczy, ale powiedziałam im: zróbcie coś lepszego. To chyba mój najlepszy kostium - mówiła.

Jak na razie Williams nie straciła seta w swoim 20. występie na kortach Melbourne Park. W pierwszej rundzie wygrała z Niemką Laurą Siegemund 6:1, 6:1 w ciągu 56 minut, a w drugiej potrzebowała 13 więcej, by wyeliminować Serbkę Ninę Stojanovic 6:3, 6:0.

Australian Open: koronawirus i lockdown w Melbourne. Konieczne zmiany w turnieju

W czwartej rundzie (1/8 finału) czeka ją trudniejsze zadanie. 22-letnia Sabalenka to obecnie siódma rakieta świata. W piątek łatwo poradziła sobie z Amerykanką Ann Li 6:3, 6:1.

Williams dotychczas triumfowała w Melbourne siedem razy (2003, 2005, 2007, 2009-10, 2015, 2017). Ósme zwycięstwo oznaczałoby też wyrównanie rekordu wszech czasów w liczbie zdobytych tytułów wielkoszlemowych w singlu, który należy do Australijki Margaret Court.

Wcześniej do czwartej rundy awansowała finalistka sprzed roku Hiszpanka Garbine Muguruza, która gładko pokonała reprezentantkę Kazachstanu Zarinę Dijas 6:1, 6:1.

W piątek w Melbourne swój mecz trzeciej rundy rozegra Iga Świątek. Jej rywalką będzie Francuzka Fiona Ferro.

Iga Świątek dla Polskiego Radia po meczu z Camilą Giorgi:

Wyniki piątkowych meczów 3. rundy singla kobiet w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open:

Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) - Ann Li (USA) 6:3, 6:1
Serena Williams (USA, 10) - Anastazja Potapowa (Rosja) 7:6 (7-5), 6:2
Garbine Muguruza (Hiszpania, 14) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:1, 6:1
Marketa Vondrousova (Czechy, 19) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:2, 6:4
Hsieh Su-Wei (Tajwan) - Sara Errani (Włochy) 6:4, 2:6, 7:5
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Ons Jabeur (Tunezja, 27) 6:3, 6:2

- Dzisiaj nie wszytko było idealne, ale jestem zadowolony z meczu, że to wytrzymała - pierwszy set wzorowy, ale drugi trochę gorzej. Iga bardzo dobrze pracowała taktycznie i choć nie mogę powiedzieć, że wykonała zadanie w stu procentach, bo w pewnym momencie zabrakło bycia tu i teraz, ale szybko to poprawiła i wróciła - fajnie wykończyła mecz - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Piotr Sierzputowski, trener Igi Świątek, która w drugiej rundzie Australian Open pokonała Camilę Giorgi.

Wiceliderka światowego rankingu tenisistek Simona Halep pokonała reprezentującą gospodarzy Ajlę Tomljanovic 4:6, 6:4, 7:5 i awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Rumunka w trzeciej partii przegrywała już 2:5.

Australian Open: Świątek gościem na konferencji Osaki. "Miałam przerwać twój wywiad"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 19:01
Iga Świątek i Naomi Osaka są dobrymi koleżankami, a kolejny dowód na to dały w środę podczas wielkoszlemowego Australian Open. Polska tenisistka pojawiła się nagle na konferencji prasowej Japonki, a dziennikarze byli świadkami ich żartobliwej rozmowy.