Australian Open 2021

Powrót

Australian Open: łatwy awans Nadala do ćwierćfinału. "Miałem szczęście"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 09:09
Rozstawiony z "dwójką" Rafael Nadal bez kłopotów awansował do ćwierćfinału Australian Open. W czwartej rundzie w Melbourne hiszpański tenisista, który walczy o swój 21. tytuł wielkoszlemowy, pokonał Włocha Fabio Fogniniego (nr 16.) 6:3, 6:4, 6:2
Rafael Nadal
Rafael NadalFoto: PAP/EPA/DAVE HUNT
  • 109. edycja Australian Open potrwa w dniach 8-21 lutego
  • W grze pojedynczej kobiet tytułu broniła Amerykanka Sofia Kenin, która odpadła w drugiej rundzie. Wśród mężczyzn przed rokiem triumfował Serb Novak Djoković

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki już od połowy stycznia jest na miejscu i przekazuje codzienne relacje z Melbourne Park. Zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconego rywalizacji tenisistów.

To była siedemnasta konfrontacja obu zawodników i trzynaste zwycięstwo Nadala. Poniedziałkowy pojedynek trwał dwie godziny i 16 minut.

Australian Open 2021 grafika baner serwis 1200 F jpg
Australian Open 2021 - SERWIS SPECJALNY

Fognini nie zawiesił słynnemu rywalowi zbyt wysoko poprzeczki, z wyjątkiem drugiego seta, w którym prowadził 4:2. Cztery kolejne gemy w tej partii wygrał jednak Hiszpan.

- Kiedy wychodzisz na kort przeciwko Fabio, masz powody do obaw. Zawsze mogą być problemy. Miałem szczęście, że gdy mnie przełamał (w drugim secie - przyp. red.), natychmiast odpowiedziałem i utrzymałem wynik - przyznał po meczu Nadal.

Dla 34-letniego Hiszpana to już 43. awans do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego, a trzynasty w Australian Open.

Nadal walczy o 21. triumf w zawodach wielkoszlemowych, który pozwoliłby mu zostać samodzielnym liderem klasyfikacji wszech czasów wśród mężczyzn (obecnie dzieli to miano ze Szwajcarem Rogerem Federerem). W Melbourne dotychczas triumfował tylko raz - w 2009 roku.

W ćwierćfinale jego rywalem będzie zwycięzca pojedynku Greka Stefanosa Tsitsipasa (nr 5.) z Włochem Matteo Berrettinim (9.).

Wyniki poniedziałkowych meczów 1/8 finału singla mężczyzn w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open:

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Fabio Fognini (Włochy, 16) 6:3, 6:4, 6:2
Daniił Miedwiediew (Rosja, 4) - Mackenzie McDonald (USA) 6:4, 6:2, 6:3
Andriej Rublow (Rosja, 7) - Casper Ruud (Norwegia, 24) 6:2, 7:6 (7-3) - krecz Ruuda
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Matteo Berrettini (Włochy, 9) walkower dla Tsitsipasa

pary ćwierćfinałowe:
Novak Djoković (Serbia, 1) - Alexander Zverev (Niemcy, 6)
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) - Asłan Karacjew (Rosja)
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5)
Daniił Miedwiediew (Rosja, 4) - Andriej Rublow (Rosja, 7)

Rozstawiony z "dwójką" Rafael Nadal pokonał amerykańskiego kwalifikanta Michaela Mmoha 6:1, 6:4, 6:2 w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Hiszpańskiemu tenisiście nie przeszkodziła w odniesieniu pewnego zwycięstwa zakłócająca mecz kobieta.