Australian Open 2021

Powrót

Australian Open: pewny awans faworytki gospodarzy. Ashleigh Barty w ćwierćfinale

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 13:11
Liderka światowego rankingu tenisistek Ashleigh Barty po raz trzeci z rzędu awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open. Reprezentantka gospodarzy w poniedziałek pokonała Amerykankę Shelby Rogers 6:3, 6:4.
Ashleigh Barty
Ashleigh Barty Foto: PAP/EPA/DAVE HUNT

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki już od połowy stycznia jest na miejscu i przekazuje codzienne relacje z Melbourne Park. Zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconego rywalizacji tenisistów.

Australian Open 2021 grafika baner serwis 1200 F jpg
Australian Open 2021 - SERWIS SPECJALNY

Barty jak na razie pewnie przechodzi kolejne rundy, w drodze do czołowej "ósemki" nie straciła seta.

Bez straty seta

Drugą partię w pojedynku z Rogers mogła rozstrzygnąć szybciej - prowadziła 5:1, ale pozwoliła 57. na liście WTA rywalce wygrać trzy kolejne gemy. Ostatecznie jednak po chwili przypieczętowała zwycięstwo i trzeci z rzędu awans do ćwierćfinału zmagań w Melbourne.

- Wspaniale być tu znowu w ćwierćfinale. Gdyby ktoś kilka miesięcy temu powiedział mi, że tak będzie, to przyjęłabym to z dużym uśmiechem - zapewniła 24-letnia tenisistka, która w poprzedniej edycji odpadła w półfinale.

28-letnia Amerykanka dwukrotnie dotarła do najlepszej "ósemki" w Wielkim Szlemie. W Australian Open dotychczas jej najlepszym wynikiem była druga runda.

Powrót po roku

Barty w dorobku ma jeden tytuł wielkoszlemowy - triumfowała we French Open 2019. Australijka jest głodna gry - ma za sobą prawie roczną przerwę w rywalizacji. W poprzednim sezonie, gdy wznowiono międzynarodowe zmagania po przerwie związanej z pandemią COVID-19, ona zdecydowała się pozostać w ojczyźnie.

O półfinał zagra teraz z rozstawioną z "25" Karoliną Muchovą. Czeszka w poniedziałek wyeliminowała Belgijkę Elise Mertens (18.) 7:6 (7-5), 7:5. Początek spotkania nie zapowiadał jej sukcesu - w pierwszym secie przegrywała 0:4 i 2:5.

24-letnia Muchova, ćwierćfinalistka Wimbledonu sprzed dwóch lat, w Melbourne nigdy wcześniej nie przeszła drugiej rundy.

Wyniki poniedziałkowych meczów 1/8 finału singla kobiet w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open:

Jessica Pegula (USA) - Jelina Switolina (Ukraina, 5) 6:4, 3:6, 6:3
Jennifer Brady (USA, 22) - Donna Vekić (Chorwacja, 28) 6:1, 7:5
Karolina Muchova (Czechy, 25) - Elise Mertens (Belgia, 18) 7:6 (7-5), 7:5
Ashleigh Barty (Australia, 1) - Shelby Rogers (USA) 6:3, 6:4

Pary ćwierćfinałowe:
Simona Halep (Rumunia, 2) - Serena Williams (USA, 10)
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Su-wei Hsieh (Tajwan)
Jessica Pegula (USA) - Jennifer Brady (USA, 22)
Ashleigh Barty (Australia, 1) - Karolina Muchova (Czechy, 25)

Iga Świątek dla Polskiego Radia:

Amerykańska tenisistka Jessica Pegula wyeliminowała w 1/8 finału Australian Open rozstawioną z numerem piątym Ukrainkę Jelinę Switolinę, wygrywając 6:4, 3:6, 6:3. To jej największy sukces w karierze. W ćwierćfinale zmierzy się ze swoją rodaczką Jennifer Brady.

Australian Open: łatwy awans Nadala do ćwierćfinału. "Miałem szczęście"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 09:09
Rozstawiony z "dwójką" Rafael Nadal bez kłopotów awansował do ćwierćfinału Australian Open. W czwartej rundzie w Melbourne hiszpański tenisista, który walczy o swój 21. tytuł wielkoszlemowy, pokonał Włocha Fabio Fogniniego (nr 16.) 6:3, 6:4, 6:2