Euro 2020

Euro 2020: popis obrońców tytułu w ostatnim teście przed turniejem. Portugalia deklasuje Izrael

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 07:38
Przygotowująca się do mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja Portugalii wygrała z Izraelem 4:0 (2:0) w towarzyskim meczu w Lizbonie. Był to ostatni sprawdzian obrońców tytułu przed turniejem, który rozpocznie się w piątek.
Joao Cancelo i Renato Sanches
Joao Cancelo i Renato SanchesFoto: PAP/EPA/JOSE SENA GOULAO

grafika baner serwis Euro 2020 UNIWERSALNY 1200 f .jpg

Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Wynik meczu w 42. minucie otworzył pomocnik Manchesteru United Bruno Fernandes po podaniu Joao Cancelo w 42. minucie gry. Po chwili było już 2:0 - tym razem Fernandes asystował, a akcję wykończył Cristiano Ronaldo. Był to 104. gol skrzydłowego Juventusu Turyn w narodowych barwach. CR7 brakuje już tylko 5 trafień, by wyrównać rekord Irańczyka Alego Daei, który zdobył najwięcej bramek jako piłkarz reprezentacji.

W drugiej połowie Portugalczycy nie spuścili z tonu - kolejne gole zdobyli Cancelo w 86. minucie i Fernandes w doliczonym czasie gry.

Trener reprezentacji Portugalii Fernando Santos podkreślił jednak, że jego zespół wciąż musi się poprawić w wielu elementach gry. - W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze - zwłaszcza w pierwszych 20 minutach. W drugiej odsłonie, po kilku zmianach, straciliśmy płynność gry i przestaliśmy podawać celnie. Mamy sporo do poprawy - ocenił po meczu.

W mistrzostwach Europy Portugalia wystąpi w grupie F z Węgrami (15 czerwca w Budapeszcie), mistrzem świata Francją (19 czerwca w Budapeszcie) i Niemcami (23 czerwca w Monachium).

Gdy 5 lat temu we Francji Portugalczycy zdobywali pierwszy w historii kraju tytuł mistrzów Europy, mówiło się o sporej niespodziance. Obecna kadra trenera Fernando Santosa wydaje się jeszcze mocniejsza, bowiem do "starych wyjadaczy" dołączyło bardzo zdolne młode pokolenie.