Euro 2020

Euro 2020: Węgry - Portugalia. Zabójczy finisz obrońców tytułu, Ronaldo włączył licznik

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 20:00
W pierwszym meczu grupy F na Euro 2020 reprezentacja Węgier przegrała przy pełnych trybunach Puskas Areny z obrońcami tytułu Portugalią 0:3. W drugim spotkaniu tej grupy Francja zagra z Niemcami na Allianz Arenie w Monachium.

EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Był to pierwszy mecz Euro 2020, który odbył się przy pełnych trybunach Puskas Areny w Budapeszcie. Na stadionie pojawiło się ponad 60 tys. kibiców.

Mimo zdecydowanej przewagi obrońców tytułu w pierwszej połowie Portugalczykom nie udało się złamać Petera Gulacsiego. Jeszcze przed przerwą wynik meczu mógł zmienić Cristiano Ronaldo, ale 36-latek spudłował z bliskiej odległości. Okazję mieli także "Madziarzy" ale uderzenie Adama Szalaia obronił Rui Patricio.

Obraz gry zmienił się w drugiej połowie kiedy obie ekipy zaczęły wymieniać się ciosami, jednak żadna nie mogła znaleźć drogi do siatki rywala. Sytuacja zmieniła się na kilka minut przed końcem meczu. W 84. minucie skutecznym strzałem popisał się Raphael Guerreiro, który otworzył wynik spotkania. Zaledwie kilka sekund później po faulu w polu karnym "Madziarów" pewnie jedenastkę wykonał Cristiano Ronaldo, dla którego był to gol numer - 105.

Jeszcze w ostatnich sekundach meczu ładną akcję przeprowadził Ronaldo, który zdobył drugą bramkę, ostatecznie pieczętując wynik meczu na Puskas Arenie. Podopieczni Marco Rossiego dobrze bronili się do 84. minuty, ale po stracie pierwszego gola wszystko się posypało. Obrońcy tytułu zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

Mistrzostwa Europy zainaugurowali również Polacy, którzy grupie E przegrali ze Słowacją (1:2). Kadrę Paulo Sousy czekają jeszcze mecze z Hiszpanią (19 czerwca, Sewilla) oraz Szwecją (23 czerwca, Sankt Petersburg).

Dla biało-czerwonych jest to czwarty występ w tej imprezie. Dotychczas dwukrotnie odpadli po fazie grupowej, a pięć lat temu dotarli do ćwierćfinału, przegrywając w nim w serii rzutów karnych z późniejszym triumfatorem - Portugalią.

Euro 2020: "grupa śmierci" wchodzi do gry. Węgry grają z Portugalią [5. DZIEŃ NA ŻYWO]

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostało przełożone o rok. Turniej rozpoczął się 11 czerwca w Rzymie od wygranej Włochów z Turcją (3:0). Finał ME zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie.

Grupa F: Węgry - Portugalia 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Raphael Guerreiro (84), 0:2 Cristiano Ronaldo (87-karny), 0:3 Cristiano Ronaldo (90+2)

Żółta kartka - Węgry: Loic Nego, Willi Orban. Portugalia: Ruben Dias.

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja). Widzów: 55 662.

Węgry: Peter Gulacsi - Endre Botka, Willi Orban, Attila Szalai - Gergo Lovrencsics, Laszlo Kleinheisler (78. David Siger), Adam Nagy (90+5. Roland Varga), Andras Schaefer (65. Loic Nego), Attila Fiola (88. Kevin Varga) - Roland Sallai (77. Szabolcs Schoen), Adam Szalai

Portugalia: Rui Patricio - Nelson Semedo, Ruben Dias, Pepe, Raphael Guerreiro - Danilo Pereira, William Carvalho (81. Renato Sanches), Bruno Fernandes (89. Joao Moutinho) - Bernardo Silva (71. Rafa Silva), Diogo Jota (81. Andre Silva), Cristiano Ronaldo

We wtorek swoje zmagania w mistrzostwach Europy rozpocznie grupa F, uchodząca za "grupę śmierci". W Budapeszcie Węgry podejmą broniącą tytułu Portugalię, a w Monachium Niemcy zagrają z Francją.