Euro 2020

Euro 2020: Christian Eriksen będzie miał wszczepiony defibrylator

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 12:38
Duński piłkarz Christian Eriksen, który miał atak serca podczas sobotniego meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0:1), będzie miał wszczepiony kardiowerter-defibrylator (ICD) - poinformował lekarz tamtejszej drużyny narodowej Morten Boesen.
Przesłanie od duńskich kibiców dla Christiana Eriksena
Przesłanie od duńskich kibiców dla Christiana Eriksena Foto: EPA/Tamas Kovacs
  • Euro potrwa do 11 lipca. Finał zaplanowano na Wembley w Londynie - tytułu broni reprezentacja Portugalii

>>> TERMINARZ EURO 2020

EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

- Po badaniach zapadła decyzja, że Eriksen powinien mieć ICD. Takie urządzenie jest konieczne po zawale z powodu nieprawidłowości w rytmie pracy serca - wyjaśnił Boesen.

Eriksen zasłabł w 43. minucie pierwszego meczu Danii w tegorocznym turnieju. Doszło u niego do zatrzymania pracy serca i był reanimowany. Później trafił do szpitala w Kopenhadze. We wtorek opublikował wiadomość, w której poinformował, że czuje się dobrze, biorąc pod uwagę okoliczności.

Podczas czwartkowego meczu Danii z Belgią w Kopenhadze planowana jest minuta aplauzu na cześć 29-letniego pomocnika, który przebywa w szpitalu niecałe półtora kilometra od stadionu.

>>> Euro 2020: mecz Dania - Belgia zostanie przerwany. "Christian Eriksen nas usłyszy"

W grupie B Belgia, Rosja i Finlandia mają po trzy punkty, a Dania - zero. W środę rozegrano pierwsze spotkanie drugiej kolejki - Rosja wygrała z Finlandią 1:0.

Plan spotkań Euro 2020 na 17 czerwca:

Ukraina - Macedonia Płn. (Bukareszt, 15.00)

Dania - Belgia (Kopenhaga, 18.00)

Holandia - Austria (Amsterdam, 21.00)

Euro 2020: Christian Eriksen podziękował kibicom. "Czeka mnie jeszcze trochę badań"

W drugim meczu grupy A na Euro 2020 reprezentacja Włoch pewnie pokonała w Rzymie Szwajcarię 3:0 i zameldowała się w fazie pucharowej turnieju. We wcześniejszym spotkaniu tej grupy Turcja przegrała w Baku z Walią 0:2.

- Myślę, że to jest gorzka satysfakcja Jerzego Brzęczka, który jest bardzo ambitnym i pracowitym człowiekiem. Został potraktowany tak jak został. Wszyscy dopiero teraz doceniają pracę, jaką wykonał. Awansował w sposób bezproblemowy do euro. Styl nie był oszałamiający, ale wygrywaliśmy - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Listkiewicz, były prezes PZPN.

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 08:15
Napastnik reprezentacji Belgii Romelu Lukaku zapowiedział, że w 10. minucie czwartkowego meczu z Danią w fazie grupowej mistrzostw Europy piłka zostanie wybita na aut, aby minutowym aplauzem oddać hołd Christianowi Eriksenowi.

Osłabiona brakiem Christiana Eriksena i mająca już porażkę w piłkarskich mistrzostwach Europy Dania zagra w czwartek w Kopenhadze z liderem grupy B - Belgią. Na ten dzień zaplanowano też mecze w grupie C - Ukrainy z Macedonią Północną oraz Holandii z Austrią.