Euro 2020

Euro 2020: Portugalia zapłakała. Lukaku pocieszał Cristiano Ronaldo, mistrz nie obroni tytułu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 08:25
W niedzielę wieczorem w Sewilli w meczu 1/8 finału broniąca tytułu Portugalia przegrała 0:1 z uznawaną przez wielu fachowców za jednego z faworytów imprezy Belgią. - Piłkarze dali z siebie wszystko. Część z nich płakała w szatni - powiedział po spotkaniu selekcjoner Portugalczyków.
Romelu Lukaku i Cristiano Ronaldo
Romelu Lukaku i Cristiano Ronaldo Foto: EPA/Thanassis Stavrakis

O losach meczu przesądził gol zdobyty w 42. minucie po strzale z dystansu Thorgana Hazarda, brata również występującego w tym meczu Edena.

grafika baner serwis Euro 2020 UNIWERSALNY 1200 f .jpg
Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Chwilę potem ostro sfaulowany przez Joao Palhinhę został jeden z najlepszych obecnie piłkarzy w Europie Kevin De Bruyne (prawdopodobnie kontuzja stawu skokowego). Po interwencji lekarzy dotrwał do przerwy i wybiegł nawet na drugą połowę, ale chwilę później poprosił o zmianę.

Mimo braku zawodnika Manchesteru City i ambitnej gry m.in. słynnego Cristiano Ronaldo Belgowie utrzymali do końca korzystny wynik.

- Piłkarze dali z siebie wszystko. Część z nich płakała w szatni. Belgowie oddali sześć strzałów, w tym jeden celny. My próbowaliśmy 29 razy, dwa razy trafiliśmy w słupek – mówił doświadczony trener Portugalczyków Fernando Santos.

Selekcjoner podkreślił w pomeczowym wywiadzie, ze "porażka to porażka, o meczu możemy dyskutować, ale straciliśmy bramkę i nie zdołaliśmy odpowiedzieć"

Trener chwalił swoich piłkarzy, w tym gwiazdę Cristiano Ronaldo. – Cristiano strzelił na tym turnieju pięć goli. Ok, tym razem nie trafił do siatki, ale był prawdziwym kapitanem w każdym znaczeniu tego słowa. Starał się odwrócić losy meczu, lecz to się nie udało.

Tuż po meczu do Cristiano Ronaldo podszedł jeden z rywali. Romelu Lukaku najpierw podziękował CR7 za grę, potem dopiero cieszył się ze swoją drużyną.

Cristiano Ronaldo prowadzi w klasyfikacji piłkarzy z największą liczbą meczów w mistrzostwach Europy. Portugalczyk w dorobku ma 25 spotkań. Ronaldo zakończył udział w tegorocznym turnieju z pięcioma golami, co na razie wciąż daje mu pozycję lidera klasyfikacji strzelców.

W ćwierćfinale Belgia zmierzy się z kolejną piłkarską potęgą, tym razem z reprezentacją Włoch, która pozostaje niepokonana od 31 meczów. To spotkanie zaplanowano na 2 lipca w Monachium.

01:32 Portugalia Belgia Więcej na temat tego meczu w relacji Andrzeja Janisza.mp3 Więcej o meczu Portugalia - Belgia w relacji Andrzeja Janisza (Jedynka0

Przyszłość Paulo Sousy niezagrożona? "Nie ma tematu zmiany selekcjonera"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 14:34
Po rozczarowującym wyniku piłkarskich mistrzostw Europy, w których reprezentacja Polski zdobyła zaledwie jeden punkt, pojawiły się pytania o zwolnienie selekcjonera Paulo Sousy, zwłaszcza w kontekście trwającej walki o fotel prezesa PZPN. Zdaniem Łukasza Olkowicza z "Przeglądu Sportowego" w programie "Eurodebata" w TVP Sport - na przyszłość Sousy nie ma wpływu wynik wyborów w piłkarskim związku.

Reprezentacja Czech jako pierwsza sprawiła sensację w pucharowej fazie Euro 2020. Na stadionie w Budapeszcie Czesi pokonali faworyzowanych Holendrów 2:0 i awansowali do ćwierćfinału.

Reprezentacja Belgii pokonała 1:0 mistrzów Europy z 2016 roku - Portugalię w meczu 1/8 finału Euro 2020. Gola na wagę awansu w 42. minucie gry strzelił Thorgan Hazard. W ćwierćfinale turnieju "Czerwone Diabły" zagrają z Włochami.