Euro 2020

Euro 2020: brutalny faul zakończył mu turniej. Biesiedin wraca na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 16:10
Ukraiński piłkarz Artem Biesiedin, który doznał kontuzji kolana w 1/8 finału mistrzostw Europy ze Szwecją (2:1 po dogrywce), nie zagra w dalszej części turnieju - poinformował Ołeksandr Szowkowski, asystent selekcjonera reprezentacji Ukrainy Andrija Szewczenki.
Artem Biesiedin opuścił boisko z pomocą członków sztabu medycznego
Artem Biesiedin opuścił boisko z pomocą członków sztabu medycznego Foto: PAP/EPA/Stu Forster / POOL
  • Biesiedin został sfaulowany w 99. minucie meczu ze Szwecją, zaledwie osiem minut po wejściu na boisko
  • Piłkarz uda się teraz na Ukrainę, gdzie przejdzie szczegółowe badania
Euro 2020: pogromcy Polaków pokonani. Ukraina zwycięża rzutem na taśmę

Czekają na szczegółowe badania

We wtorkowym meczu Biesiedin pojawił się na boisku od początku dogrywki, tj. od 91. minuty. Po zaledwie ośmiu został brutalnie sfaulowany przez Marcusa Danielsona. Szwed trafił wyprostowaną nogą w kolano Ukraińca, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Biesiedin musiał zostać zmieniony (zastąpił go Wiktor Cygankow), a w środę potwierdzono, że uraz jest poważny i w tegorocznym Euro już nie wystąpi.

- Nie możemy liczyć na Biesiedina w następnych meczach. Jest zmuszony opuścić zespół i wrócić do Kijowa na szczegółowe badania - przekazał Szowkowski.

Uszkodzone więzadło?

Ukraińskie media napisały, że podejrzewa się uszkodzenie więzadła krzyżowego. W spotkaniach grupowych Biesiedin wchodził na boisko z ławki przeciwko Macedonii Północnej (2:1) i Austrii (0:1).

W sobotnim ćwierćfinale Ukraina spotka się w Rzymie z Anglią.

KOR, czyli potocznie "Komitet Oszalałych Rodziców" to nazwa, która od kilku lat znana jest w Polsce. Zasiadający na trybunach ojcowie i matki nie wytrzymują emocji i dochodzi do dantejskich scen. Do podobnych sytuacji miało dojść podczas spotkania Francji ze Szwajcarią - na Euro 2020 swój mecz na trybunach rozgrywali rodzice piłkarzy - rodziny Mbappe, Pogba i Rabiot.

Euro 2020: Thomas Mueller przeprosił za mecz z Anglią. "Cholernie boli"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 12:27
Reprezentant Niemiec Thomas Mueller przeprosił rodaków za zmarnowanie stuprocentowej okazji we wtorkowym meczu z Anglią w 1/8 finału Euro 2020 na Wembley (0:2). - Takie momenty pozostają w pamięci i nie pozwalają spać - przyznał 31-letni piłkarz.