Euro 2020

Euro 2020: Chorwacja tylko remisuje z Czechami. Wicemistrzowie świata "pod ścianą" przed ostatnim meczem

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 20:15
Chorwacja zremisowała 1:1 z Czechami w meczu drugiej kolejki grupy D piłkarskich mistrzostw Europy. O godz. 21 zmierzą się Anglia i Szkocja - dwie pozostałe drużyny wspomnianej grupy.
Vladimir Coufal i Ivan Perisić
Vladimir Coufal i Ivan PerisićFoto: PAP/EPA/Paul Ellis / POOL

Czesi rozpoczęli spotkanie ze sporym animuszem i to oni sprawiali lepsze wrażenie niż faworyzowani rywale.

W 37. minucie doszło do groźnego starcia w polu karnym Chorwatów - do wysoko zawieszonej piłki wyskoczyli Dejan Lovren i Patrick Schick. Były obrońca Liverpoolu zdzielił napastnika łokciem, a po analizie VAR sędzia Carlos del Cerro Grande wskazał na "wapno". Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany, któremu w skutecznym strzale nie przeszkodził krwawiący nos.

Po przerwie do odrabiania strat rzucili się Chorwaci. W 47. minucie wykorzystali niefrasobliwość rywali - Andrej Kramarić szybko zagrał na wolne pole z rzutu wolnego do Ivana Perisicia, a skrzydłowy Interu Mediolan popisał się indywidualną akcją i wyrównał stan rywalizacji.

W końcówce obie drużyny były bardziej zainteresowane bronieniem dostępu do własnej bramki niż atakami. Najlepszą szansę zmarnował w 87. minucie Bruno Petković. Ostatecznie remis utrzymał się do końcowego gwizdka.

Po dwóch kolejkach w znacznie lepszej sytuacji są Czesi, którzy mają na koncie 4 punkty. Chorwaci, wymieniani jako "pewniacy" do awansu z grupy, zgromadzili tylko jedno "oczko". Przed sobą mają jednak teoretycznie najłatwiejszy mecz na Euro, czyli konfrontację ze Szkocją, którą Czesi w pierwszym meczu ograli 2:0.

Grupa D: Chorwacja - Czechy 1:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Patrik Schick (37-karny), 1:1 Ivan Perisić (47).

Żółta kartka - Chorwacja: Dejan Lovren. Czechy: Lukas Masopust, Jan Boril, Adam Hlozek.

Sędzia: Carlos del Cerro Grande (Hiszpania). Widzów: 5607.

Chorwacja: Dominik Livaković - Sime Vrsaljko, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Josko Gvardiol - Luka Modrić, Andrej Kramarić (62. Nikola Vlasić), Mateo Kovacić (87. Marcelo Brozović) - Ivan Perisić, Ante Rebić (46. Bruno Petković), Josip Brekalo (46. Luka Ivanusec).

Czechy: Tomas Vaclik - Vladimir Coufal, Ondrej Celustka, Tomas Kalas, Jan Boril - Lukas Masopust (63. Adam Hlozek), Tomas Holes (63. Alex Kral), Vladimir Darida (87. Antonin Barak), Tomas Soucek, Jakub Jankto (74. Petr Sevcik) - Patrik Schick (75. Michael Krmencik).