Oficjalny Nadawca Radiowy

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2020

Igrzyska Paraolimpijskie: szablista Adrian Castro ze srebrnym medalem

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 12:14
Adrian Castro zdobył srebrny medal w indywidualnym turnieju szablistów grupy B w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. To drugi medal polskiej ekipy - wcześniej Marcin Polak i pilot Michał Ładosz zdobyli brąz w kolarstwie torowym.
Adrian Castro ze srebrnym medalem
Adrian Castro ze srebrnym medalem Foto: Forum/Reuters/MARKO DJURICA
  • Castro poprawił osiągnięcie z Rio de Janeiro, gdzie sięgnął po brąz
  • W finale Polak minimalnie uległ Yanke Fengowi z Chin

Na antenach Polskiego Radia Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 relacjonuje Krzysztof Kuzak.

serwis igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 grafika 1200x660
Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Castro to brązowy medalista igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Pięć lat po starcie w stolicy Brazylii, Polak spisał się jeszcze lepiej. Tym razem sięgnął po srebrny medal, w finale ulegając Chińczykowi Yanke Fengowi 13:15.

Reprezentant Polski wygrał pięć z sześciu pojedynków eliminacyjnych. W półfinale zrewanżował się jedynemu zawodnikowi, który pokonał go w fazie grupowej - Grekowi Panagiotisem Trainrafyllou. Castro pokonał go 15:9.

00:53 Adrian Castro ze srebrem.mp3 Adrian Castro ze srebrem w szermierce

Niestety, w finale lepszy okazał się Feng. Castro rozpoczął znakomicie, bo od prowadzenia 4:0, ale z czasem inicjatywę przejął Chińczyk.

Medal Adriana Castro jest drugim polskim krążkiem w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Wcześniej po brąz w kolarstwie torowym w wyścigu na dochodzenie sięgnęli Marcin Polak i pilot Michał Ładosz. '

Igrzyska Paraolimpijskie: pierwszy medal dla Polski. Brąz kolarzy torowych

Paraolimpiada w japońskiej stolicy potrwa do 5 września. Wystąpi 89 reprezentantów Polski w 12 dyscyplinach.

aby dodać komentarz
brak

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego:

Polski Komitet Paraolimpijski

Natalia Partyka nie przegrała meczu w tenisie stołowym niepełnosprawnych od 2008 roku. Mimo to mówi, że na igrzyskach paraolimpijskich czuje o wiele większą presję niż na olimpijskich.

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zostały oficjalnie otworzone przez cesarza Japonii Naruhito. Z powodu pandemii wtorkowa ceremonia odbyła się bez publiczności.