Oficjalny Nadawca Radiowy

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2020

Igrzyska Paraolimpijskie: srebrny medal Michała Derusa. Kapitalny finisz i rekord Europy Polaka

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 13:23
Michał Derus zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w biegu na 100 metrów. Polski sprinter powtórzył swój wynik sprzed czterech lat - w finale w Rio de Janeiro także zajął drugie miejsce.
Michał Derus
Michał DerusFoto: PAP/EPA/ENNIO LEANZA

Na antenach Polskiego Radia Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 relacjonuje Krzysztof Kuzak.

serwis igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 grafika 1200x660
Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Polak pobiegł fantastycznie, bijąc rekord Europy wynikiem 10,61 s. Po złoty medal sięgnął Brazylijczyk Petrucio Ferreira dos Santos (10,53 - rekord paraolimpijski), a trzeci był jego rodak - Washington Junior (10,57).

Polski lekkoatleta startował w kategorii T47, czyli zawodników z upośledzeniem ręki. Wyrównał swoje osiągnięcie sprzed pięciu lat w Rio, gdy także został wicemistrzem paraolimpijskim.

Michał Derus jest dwukrotnym mistrzem świata, tytuły zdobył w 2013 roku w Lyonie i w 2015 roku w Dausze. Przed biegiem mieścił się w gronie faworytów, ale musiał stoczyć zaciętą walkę o swój medal - początkowo biegł na trzeciej pozycji, jednak doskonały finisz pozwolił mu wyprzedzić Washingtona Juniora.

00:19 derus 2.mp3 Derus cieszy się, że zrealizował zakładany przez siebie cel (IAR)

Paraolimpiada w stolicy Japonii potrwa do 5 września. Wystąpi 89 reprezentantów Polski w 12 dyscyplinach.

aby dodać komentarz
brak

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego:

Polski Komitet Paraolimpijski

Kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy zdobyli brązowy medal na dystansie 4000 m w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio, są podejrzani o stosowanie zabronionej erytropoetyny - poinformowała Polska Agencja Antydopingowa.