Na antenach Polskiego Radia Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 relacjonuje Krzysztof Kuzak.
Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY
W środowym półfinale Polacy przegrali z duetem z Korei Południowej Park Jin Cheol, Cha Soo Yong 1:2. Mecz składa się z debla i dwóch singli.
Historyczny krążek
Rafał Czuper cieszył się z wyniku. Przypomniał, że rywale byli zdecydowanymi faworytami. - To dwóch brązowych medalistów singla z Tokio - wyjaśnił. - Śmiało mogę powiedzieć, że to był nasz najlepszy mecz deblowy w życiu - ocenił.
00:36 Czuper.mp3 Rafał Czuper nie ukrywa radości po historycznym osiągnięciu. (IAR)
To pierwszy w historii medal polskich paraolimpijczyków w drużynowym turnieju tenisa stołowego na wózkach.
Tomasz Jakimczuk żałował, że nie udało się awansować do finału, ale i tak przyznał, że jest szczęśliwy z wyniku.
- Spełniło się jedno z największych moich sportowych marzeń - powiedział.
00:17 Jakimczuk.mp3 Jakimczuk chociaż żałuje, że Polakom nie udało się awansować do finału, i tak jest zadowolony z końcowego wyniku. (IAR)
Medalowe żniwa Biało-Czerwonych
Wcześniej tego samego dnia brąz wywalczyła też pływaczka Oliwia Jabłońska na dystansie 400 metrów stylem dowolnym (klasa 10).
Polacy mają już 17 medali (3-4-9) w tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.
W środę medal zapewniły sobie również pingpongistki Natalia Partyka i Karolina Pęk, które pokonały w półfinale (kl. 9-10) Brazylię 2:0.
Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany Biało-Czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.
Czytaj także: