Oficjalny Nadawca Radiowy

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2020

Igrzyska Paraolimpijskie: Kałuża z brązowym medalem w wyścigu czasowym handbike'ów

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 08:30
Renata Kałuża zdobyła brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Polka zajęła trzecie miejsce w indywidualnym wyścigu na czas w handbike'ach, czyli napędzanych ręcznie rowerach. Wygrała Niemka Annika Zeyen.
Renata Kałuża
Renata KałużaFoto: Adam Nurkiewicz/PKPar

Na antenach Polskiego Radia Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 relacjonuje Krzysztof Kuzak.

Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

To 14. polski medal podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

01:16 Renata Kałuża po zdobyciu brązowego medalu.mp3 Renata Kałuża po zdobyciu brązowego medalu

Powetowała sobie Rio

Startem w Tokio Renata Kałuża powetowała sobie najgorsze dla sportowca miejsce z igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W Brazylii zajęła 4. lokatę. Tym razem uplasowała się o "oczko" wyżej i wróci do kraju z medalem.

Olimpijski medal kolejnym sukcesem

Renata Kałuża może pochwalić się także tytułem mistrzyni świata w parakolarstwie oraz triumfem w Pucharze Europy w kolarstwie ręcznym.

W samym handbike'u ma na swoim koncie dwa tytuły wicemistrzyni świata oraz złoto i srebro w Pucharze Świata.

aby dodać komentarz
brak

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego:

Polski Komitet Paraolimpijski

Sztangistka Marzena Zięba wywalczyła brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio w wyciskaniu leżąc w kat. +86 kg. Powtórzyła osiągnięcie sprzed kilku dni Justyny Kozdryk (45 kg). Polscy sportowcy zdobyli już 13 medali w japońskiej stolicy.