Katar 2022
Section06

Katar 2022: to był gol turnieju? Richarlison oczarował cały świat [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 22:19
Brazylia rozpoczęła mundialową przygodę od pewnego zwycięstwa w meczu z Serbią. Bohaterem meczu został Richarlison, który popisał się dwiema bramkami. Jedna z nich jest zdecydowanym kandydatem do bramki turnieju.
Richarlison popisał się niesamowitą bramką w meczu z Serbią
Richarlison popisał się niesamowitą bramką w meczu z SerbiąFoto: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Richarlison wyprowadził "Canarinhos" na prowadzenie w 62. minucie. 25-latek wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wbił futbolówkę do siatki.

Na prawdziwą wisienkę na torcie nie trzeba było długo czekać. W 73. minucie napastnik Tottenhamu efektownie przyjął dogranie Viniciusa, po czym ekwilibrystycznym strzałem pokonał bezradnego Milinkovicia-Savicia.

Katar 2022. Kiedy i o której mecz Polska - Arabia Saudyjska?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski

Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Doha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych. Tytułu broni Francja.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.