Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Brazylia - Szwajcaria. "Canarinhos" w 1/8 finału! Gol Casemiro na wagę awansu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 18:50
Pięciokrotni mistrzowie świata Brazylijczycy wygrali ze Szwajcarią 1:0 w meczu grupy G mistrzostw świata w piłce nożnej i zapewnili sobie awans do 1/8 finału. We wcześniejszym spotkaniu tej grupy Kamerun również zremisował z Serbią 3:3.
Casemiro cieszy się z gola w meczu Brazylii ze Szwajcarią na mistrzostwach świata w KatarzeFoto: PAP/EPA/Tolga Bozoglu

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

We wcześniejszych poniedziałkowych meczach mistrzostw Ghana pokonała Koreę Południową 3:2, z kolei w drugim meczu grupy G Kamerun zremisował z Serbią 3:3.

Brazylia wygrała ze Szwajcarią. Pięciokrotni mistrzowie świata w 1/8 finału mundialu w Katarze

Na pierwszą dogodną sytuację w meczu Brazylii ze Szwajcarią kibice musieli czekać do 27 minuty spotkania. Futbolówkę przyjął Vinicius Junior i przymierzył w kierunku bramki Yanna Sommera, ale golkiper reprezentacji Szwajcarii wykazał się świetnym refleksem, powstrzymując uderzenie piłkarza Realu Madryt.

"Canarinhos" przeważali pod koniec pierwszej odsłony spotkania, jednak nie zdołali tego przekuć na bramkę. Do przerwy zespoły remisowały 0:0.

W 64. minucie Vinicius Junior pokonał bramkarza Helwetów i cieszył się z gola na 1:0. Zaledwie chwilę później po analizie VAR okazało się, że był spalony po akcji, w której padła bramka. Brazylijczycy musieli się pogodzić z decyzją arbitra.

Casemiro na wagę awansu

Gorąco zrobiło się w końcówce spotkania. Niepilnowany Casemiro otrzymał piłkę i bez problemów pokonał Sommera, otwierając wynik meczu.

Ostatecznie to pięciokrotni mistrzowie świata sięgnęli po komplet punktów i zapewnili sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

Katar 2022. Kiedy i o której mecz Polska - Argentyna?

Na zakończenie fazy grupowej podopieczni Czesława Michniewicza zagrają w środę 30 listopada z Argentyną (20.00 - Doha)

Po dwóch kolejkach Polska zajmuje pierwsze miejsce w grupie C mistrzostw świata w Katarze z dorobkiem czterech punktów.

W pierwszym spotkaniu reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski. W kolejnym z kolei Biało-Czerwoni wygrali z Arabią Saudyjską 2:0, a rzut karny obronił Wojciech Szczęsny. Pierwszą swoją bramkę na mundialu zdobył Lewandowski.

00:59 Rabij o meczu Brazylii.mp3 Brazylia - Szwajcaria. Ekspert piłki południowoamerykańskiej Bartłomiej Rabij podkreśla, że nawet bez Neymara Brazylijczycy są groźnym zespołem (IAR)

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

00:59 Skrzyński po meczu Brazylii ze Szwajcarią.mp3 Brazylia pokonała Szwajcarię. Więcej o tym spotkaniu - Robert Skrzyński (IAR)

Brazylia - Szwajcaria 1:0 (0:0)

Bramki: Casemiro - 86

Sędzia: Iván Barton (Salwador)

Brazylia: Alisson - Eder Militao, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro (86. Alex Telles) - Raphinha (73. Antony), Fred (58. Bruno Guimaraes), Casemiro, Vinicius Junior, Lucas Paqueta (46. Rodrygo) - Richarlison (73. Gabriel Jesus)

Szwajcaria: Yann Sommer - Silvan Widmer (86. Fabian Frei), Manuel Akanji, Nico Elvedi, Ricardo Rodriguez - Remo Freuler, Fabian Rieder (59. Renato Steffen), Granit Xhaka, Djibril Sow (76. Michel Aebischer) - Breel Embolo (76. Haris Seferovic), Ruben Vargas (59. Edimilson Fernandes)

01:06 Sokołowski o formie Brazylii.mp3 Były reprezentant Polski Tomasz Sokołowski podsumowuje występ Brazylii (IAR)

Polska - Arabia Saudyjska. "Spokojnie, to tylko Katar", wyjątkowa analiza gry Polaków: