Katar 2022
Section06

Katar 2022: Francja - Polska. Koszmar "Trójkolorowych" powróci? "Nikt nie chciałby ryzyka"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 12:39
Reprezentacja Polski zmierzy się w niedzielę z Francją w meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Hugo Lloris przyznał, że jego drużyna pragnie uniknąć powtórki ze spotkania, w którym "Les Bleus" przegrali w karnych ze Szwajcarią na zeszłorocznym Euro. - Cel? Wygrać w 90 minutach lub maksymalnie 120 - stwierdził golkiper "Trójkolorowych".
Hugo Lloris podkreślił, że jego drużyna chce uniknąć konkursu rzutów karnych
Hugo Lloris podkreślił, że jego drużyna chce uniknąć konkursu rzutów karnychFoto: MARKO DJURICA/Reuters/Forum

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Koszmar Francuzów powróci? "Lepiej uniknąć stresu"

Reprezentacja Francji nie odpadła jeszcze w 1/8 finału mistrzostw świata. Podopieczni Deschampsa źle będą wspominać zeszłoroczne Euro - to właśnie tam odpadli z rywalizacji w tej fazie, przegrywając ze Szwajcarią w konkursie rzutów karnych. Hugo Lloris podkreślił, że jego drużyna musi zrobić wszystko, by mecz z Biało-Czerwonymi "zamknąć" jak najszybciej.

- Cel? Wygrać w 90 minutach lub maksymalnie 120. Dużo rozmawialiśmy po Euro i tym, co stało się ze Szwajcarami. Mamy dziś lepiej rozpracowanych rywali w tym aspekcie, tylko że to zawsze jest odrobina przypadku i nieprzewidywalności. Po co nam to? Jeśli się da, lepiej uniknąć stresu. Nikt nie chciałby ryzyka, nikt tym bardziej nie chce powtórki z przykrej historii - stwierdził golkiper "Trójkolorowych".

Możliwe, że podopieczni Czesława Michniewicza postarają się utrzymać korzystny remis do dogrywki, a następnie do konkursu "jedenastek" - tam bohaterem po raz kolejny może zostać Wojciech Szczęsny.

"Im dalej od francuskiego pola karnego są ich dominujący w grze powietrznej zawodnicy, tym lepiej" - stwierdził na łamach "L'Equipe" były reprezentant Polski, Ludovic Obraniak. Dodał także, że Biało-Czerwoni spróbują wyeliminować groźne skrzydła "Les Bleus", kierując grę do środka boiska.

Francja - Polska. Kiedy i o której mecz 1/8 finału?

Biało-Czerwoni awansowali do kolejnej fazy turnieju dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie C. Kolejnym rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza będzie aktualny mistrz świata - reprezentacja Francji. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 16.00.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa zakończyła się 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA:

"Spokojnie, to tylko Katar" po meczu Francja - Polska oglądaj - na YouTubie Polskiego Radia oraz na Facebooku.