Katar 2022
Section06

Katar 2022: Arabia Saudyjska - Meksyk. "El Tri" grali jak z nut, ale to nie wystarczyło do awansu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 22:01
Arabia Saudyjska przegrała z Meksykiem 1:2 w meczu trzeciej kolejki grupy C piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Taki rezultat oznacza, że to Biało-Czerwoni uzyskali awans do 1/8 finału.
Meksyk pokonał Arabię Saudyjską, ale to nie wystarczyło do awansu
Meksyk pokonał Arabię Saudyjską, ale to nie wystarczyło do awansuFoto: MATTHEW CHILDS/Reuters/Forum

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

"El Tri" byli blisko. Al-Dawsari odebrał marzenia o awansie

Jednej bramki zabrakło reprezentacji Meksyku, aby awansować do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Wobec porażki Polski z Argentyną 0:2, jej wygrana z Arabią Saudyjską 2:1 okazała się za niska.

Meksyk przed ostatnią kolejką spotkań w grupie D był w najgorszej sytuacji, bo na koncie miał tylko punkt. Mimo to w pierwszej połowie grał słabo i do przerwy był bezbramkowy remis.

Meksykanie poderwali się dopiero, gdy Argentyna objęła prowadzenie w meczu z Polską. W 47. minucie bramkę zdobył Henry Martin.

Pięć minut później Meksyk prowadził już 2:0, a fantastycznym strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów popisał się Luis Chavez.

Trzeciej bramki na wagę Meksykanom nie udało się już zdobyć. Dwukrotnie umieszczali później piłkę w siatce, ale z pozycji spalonej.

W doliczonym przez sędziego czasie gry Arabia Saudyjska strzeliła gola honorowego. Na listę strzelców wpisał się Salem Al-Dawsari.

Grupa C: Arabia Saudyjska - Meksyk 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Henry Martin (47), 0:2 Luis Chavez (52-wolny), 1:2 Salem Al-Dawsari (90+5).

Żółta kartka - Arabia Saudyjska: Saleh Al-Shehri, Ali Al-Hassan, Hassan Tambakti, Abdullah Madu, Abdulelah Al-Amri, Hattan Bahebri. Meksyk: Edson Alvarez.

Sędzia: Michael Oliver (Anglia). Widzów 84 985.

Arabia Saudyjska: Mohamed Al-Owais - Sultan Al-Ghannam (88. Hattan Bahebri), Abdulelah Al-Amri, Ali Al-Bulayhi (37. Riyadh Sharahili), Hassan Tambakti, Saud Abdulhamid - Mohamed Kanno, Ali Al-Hassan (46. Abdullah Madu), Firas Al-Buraikan, Salem Al-Dawsari - Saleh Al-Shehri (62. Abdulrahman Al-Aboud).

Meksyk: Guillermo Ochoa - Jorge Sanchez (87. Kevin Alvarez), Cesar Montes, Hector Moreno, Jesus Gallardo - Edson Alvarez (87. Rogelio Funes Mori), Orbelin Pineda (77. Carlos Rodriguez), Luis Chavez, Alexis Vega (46. Uriel Antuna), Hirving Lozano - Henry Martin (77. Raul Jimenez).

Francja - Polska. Kiedy i o której mecz 1/8 finału?

Biało-Czerwoni awansowali do kolejnej fazy turnieju dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie C. Kolejnym rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza będzie aktualny mistrz świata - reprezentacja Francji. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 16.00.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.