Katar 2022
Section06

Katar 2022: Neymar wycofa się z mundialu? "Zobaczymy, jak zareaguje"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2022 07:24
Neymar płakał z bólu po tym, jak został zmieniony w meczu z Brazylii z Serbią (2:0) w piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Napastnik utykając opuścił boisko w 79. minucie spotkania. Siedząc na ławce rezerwowych przykładał lód do stawu skokowego.
Neymar podczas meczu Brazylia - Serbia w Katarze
Neymar podczas meczu Brazylia - Serbia w Katarze Foto: EPA/LAURENT GILLIERON

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Reprezentacja Brazylii pokonała Serbię 2:0 w meczu grupy G na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Bohaterem meczu został Richarlison, który popisał się dubletem.

Neymar z kolei stoczył wiele twardych starć z serbskimi obrońcami. 30-latek często upadał ma murawę, a na jego twarzy widać było grymas bólu. Po meczu poszedł do szatni utykając z owiniętą prawą kostką. O stanie zdrowia piłkarza wypowiedział się lekarz reprezentacji Brazylii Rodrigo Lasmar.

- Zobaczymy, jak zareaguje. Rozpoczęliśmy leczenie, ale musimy być ostrożni i uzbroić się w cierpliwość. Jest za wcześnie, by cokolwiek powiedzieć. Zobaczymy, jak to się potoczy - przekazał brazylijskim mediom.

Neymar trzeci raz uczestniczy w mistrzostwach świata i zapowiedział, że to jego ostatni turniej. W 2014 roku podczas MŚ w Brazylii odniósł uraz w ćwierćfinale z Kolumbią, przez co nie mógł zagrać w półfinale z Niemcami i w meczu o trzecie miejsce z Holandią. Cztery lata temu Brazylia przegrała z Belgią 1:2 w ćwierćfinale.

Zawodnik PSG w ostatnich sezonach często jest kontuzjowany, ale przed MŚ w Katarze był zdrowy. Neymar z dorobkiem 75 goli jest drugim strzelcem w historii reprezentacji Brazylii. Traci dwie bramki do Pelego.

Brazylia - Serbia: twarda gra i wisienka na torcie

Richarlison wyprowadził "Canarinhos" na prowadzenie w 62. minucie. 25-latek wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wbił futbolówkę do siatki.

Prawdziwą ozdoba meczu był gol w 73. minucie spotkania. Napastnik Tottenhamu efektownie przyjął dogranie Viniciusa, po czym ekwilibrystycznym strzałem pokonał bezradnego Milinkovicia-Savicia.

Katar 2022. Kiedy i o której mecz Polska - Arabia Saudyjska?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski

Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Doha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych. Tytułu broni Francja.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.