Katar 2022
Section06

Katar 2022: agent Grosickiego uderza w Michniewicza. "Szkoda, że ten trener myśli, że ma zawsze rację"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 11:18
Kamil Grosicki na mundialu w Katarze pojawił się na ostatnie sekundy meczu 1/8 finału z Francją. - W 5 minut zrobił więcej niż Milik z Zalewskim razem wzięci - napisał na Twitterze Tomasz Sokołowski. Do wpisu byłego piłkarza Legii Warszawa odniósł się agent "Grosika" Daniel Kaniewski.
Kamil Grosicki podczas mistrzostw świata w Katarze
Kamil Grosicki podczas mistrzostw świata w KatarzeFoto: FORUM/FABRIZIO BENSCH/Reuters

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

W trakcie fazy grupowej selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz nie widział w składzie zawodnika Pogoni Szczecin. Kamil Grosicki pojawił się dopiero w fazie pucharowej na ostatnie cztery minuty spotkania z mistrzami świata, które Biało-Czerwoni przegrali 1:3. Zmienił Przemysława Frankowskiego.

Agent Kamila Grosickiego: szkoda, że ten trener myśli, że ma zawsze rację

Brak obecności popularnego "Grosika" w meczach kadry wywołał w mediach dyskusje na temat wyborów trenera Michniewicza. - W 5 minut zrobił więcej niż Milik z Zalewskim razem wzięci - skomentował występ Grosickiego Tomasz Sokołowski.

Chwilę później odpowiedział mu agent piłkarza Daniel Kaniewski. - A nie mówiłem, tylko szkoda, że ten trener myśli, że ma zawsze rację, a jednak nie… tylko dlaczego zwlekał, jak była szansa i były okazje ku temu, aby zrobić więcej w tym meczu…szkoda - czytamy.

Kamil Grosicki występuje w reprezentacji Polski od 2008 roku. Dotychczas rozegrał 88 spotkań, w których zdobył 17 bramek.

Katar 2022. Reprezentacja Polski odpadła z mundialu

W 1/8 finału mistrzostw świata Polska przegrała z broniącą tytułu Francją 1:3 i odpadła z turnieju.

W fazie grupowej reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski. Ponadto Biało-Czerwoni wygrali z Arabią Saudyjską 2:0, a rzut karny obronił Wojciech Szczęsny. Pierwszą swoją bramkę na mundialu zdobył Lewandowski. Na zakończenie Polska wyraźnie przegrałaArgentyną 0:2.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

W dniach 3-6 grudnia odbywają się mecze 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"