Katar 2022
Section06

Katar 2022: Egipt zaskoczył Belgię. Serbia nie miała problemów z Bahrajnem

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 18:33
Belgia niespodziewanie przegrała z Egiptem 1:2 (0:1) w towarzyskim meczu piłkarskim w mieście Kuwejt. Z kolei inny uczestnik mundialu, reprezentacja Serbii, w Riffie pokonał 5:1 (1:1) ekipę Bahrajnu.
Mohamed Salah (L) i Yannick Carrasco (P)
Mohamed Salah (L) i Yannick Carrasco (P)Foto: YASSER AL-ZAYYAT/AFP/East News

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze będą nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

Pierwszego gola dla Egiptu strzałem zza pola karnego w 33. minucie zdobył Mostafa Mohamed. Tuż po przerwie, w 46. minucie było już 2:0 dla afrykańskiego zespołu - prowadzenie "Faraonów" podwyższył Trezeguet, który wykończył szybki kontratak. Honorową bramkę dla "Czerwonych Diabłów" w 76. minucie gry zdobył Lois Openda.

Ze znacznie lepszej strony pokazali się Serbowie, którzy bez problemu uporali się z reprezentacją Bahrajnu. Bohaterem bałkańskiej drużyny był pomocnik Ajaksu Amsterdam Dusan Tadić, który zapisał na swoim koncie dwa gole i asystę. Po bramce "dorzucili" Dusan Vlahović, Filip Djuricić i Luka Jović. Honorowego gola dla Bahrajnu zdobył Yusuf Hilal.

Belgia na mistrzostwach świata w Katarze w fazie grupowej zmierzy się z Kanadą, Marokiem i Chorwacją, zaś Serbowie o awans do 1/8 finału powalczą z Brazylią, Kamerunem i Szwajcarią.