Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Bielik w ogniu krytyki po meczu z Francją. "Selekcjoner był na mnie wściekły"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 12:21
Reprezentacja Polski pożegnała się z mundialem na etapie 1/8 finału, przegrywając z aktualnymi mistrzami świata Francuzami 1:3. Biało-Czerwoni zagrali swój najlepszy mecz na MŚ, jednak nie wszyscy sprostali zadaniu. Za swój występ mocno skrytykowany został Krystian Bielik, który pojawił się w drugiej połowie spotkania.
Krystian Bielik został mocno skrytykowany za ostatni mecz reprezentacji Polski z Francją w 18 finału mistrzostw świata w Katarze
Krystian Bielik został mocno skrytykowany za ostatni mecz reprezentacji Polski z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata w KatarzeFoto: FORUM/HANNAH MCKAY/Reuters

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Polacy zakończyli tegoroczne mistrzostwa w Katarze. Ostatnie spotkanie okazało się najlepszym w wykonaniu Biało-Czerwonych, którzy zagrali zdecydowanie odważniej niż w fazie grupowej, a szczególnie w przegranym spotkaniu z Argentyną.

Krystian Bielik krytykowany za mecz z Francją. "Selekcjoner był na mnie wściekły"

Krystian Bielik pojawił się w 71. minucie zastępując Grzegorza Krychowiaka. Chwilę później w mediach społecznościowych pojawił się filmik z powrotu pomocnika Birmingham City, który nie może nadążyć za akcją piłkarzy Francji, po której padła druga bramka dla obrońców tytułu. Warto zaznaczyć, że reprezentant Polski przebywał wtedy na boisku zaledwie... dwie minuty.

W rozmowie z "Interią" Bielik przyznał, że Czesław Michniewicz był na niego zdenerwowany.

- Czy selekcjoner był na mnie wściekły po drugim golu dla Francuzów? Troszkę tak, bo Olivier Giroud trochę niżej zszedł, nie przykleił się do naszych obrońców. Ja za jego plecami kontrolowałem to, co się dzieje przed polem karnym i myślałem, że jeden z naszych obrońców będzie bliżej Francuza i nie pozwoli mu się odwrócić i przyjąć tej piłki. Tu była uwaga od trenera, że to ja powinienem być tym zawodnikiem, który jest najbliżej Giroud. Później wyjaśniliśmy sobie tę sytuację i tyle - przyznał 24-latek.

Krystian Bielik wystąpił we wszystkich spotkaniach kadry na mistrzostwach świata w Katarze. Dotychczas zagrał w dziewięciu meczach reprezentacji Polski.

Katar 2022. Reprezentacja Polski odpadła z mundialu

W 1/8 finału mistrzostw świata Polska przegrała z broniącą tytułu Francją 1:3 i odpadła z turnieju.

W fazie grupowej reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Rzutu karnego nie wykorzystał w drugiej połowie Robert Lewandowski. Ponadto Biało-Czerwoni wygrali z Arabią Saudyjską 2:0, a rzut karny obronił Wojciech Szczęsny. Pierwszą swoją bramkę na mundialu zdobył Lewandowski. Na zakończenie Polska wyraźnie przegrałaArgentyną 0:2.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej
Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

W dniach 3-6 grudnia odbywają się mecze 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"