Euro 2024

Euro 2024. Anglicy wygrali, ale nie zachwycili. Błysk Bellinghama dał cenne trzy punkty

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2024 22:50
Anglicy pokonali Serbów 1:0 w ostatnim niedzielnym meczu Euro 2024. Jedyne trafienie zanotował pomocnik Realu Madryt Jude Bellingham.
Jude Bellingham
Jude BellinghamFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Anglicy od pierwszego gwizdka zdominowali rywali. "Synowie Albionu" szybko otworzyli wynik meczu - już w 13. minucie po indywidualnej akcji prawą flanką i dośrodkowaniu Saki na listę strzelców wpisał się Bellingham, który rzucił się do piłki efektownym "szczupakiem". Tym samym Jude Bellingham stał się trzecim najmłodszym Anglikiem z golem na Euro po Michaelu Owenie i Waynie Rooneyu.

Serbowie mieli szansę na odpowiedź w 20. minucie, kiedy Mitrović potężnie uderzył zza pola karnego, ale pomylił się o dobre pół metra. Wyspiarze wprawdzie nadal przeważali, ale ekipa z Bałkanów wyraźnie się ożywiła, a widowisko stało się wyrównane.

Po przerwie Anglicy dali się zdominować grającym ze sporą intensywnością Serbom. Pierwszy groźny strzał oddał jednak Trent Alexander-Arnold - w 57. minucie posłał prawdziwą bombę na bramkę Rajkovicia, ale golkiper pewnie wypiąstkował piłkę.

Wicemistrzowie Europy długimi momentami tkwili w okolicach własnego pola karnego i tylko wybijali futbolówkę. Serbowie, mimo że przeważali, nie kreowali zbyt wielu sytuacji bramkowych.

Najlepszą okazję mieli jednak Anglicy - w 77. minucie po centrze wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Bowena główkował niewidoczny dotąd Kane, ale Rajković zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. Serbowie odpowiedzieli uderzeniem z dystansu Vlahovicia, ale Pickford wykazał się refleksem i efektowną paradą.

Ostatecznie Anglicy utrzymali korzystny wynik i przybliżyli się do awansu. Wydaje się jednak, że wyspiarze spodziewali się nieco łatwiejszego meczu otwarcia.

Grupa C: Serbia - Anglia 0:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Jude Bellingham (13-głową).

Żółta kartka - Serbia: Nemanja Gudelj, Dusan Tadić.

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy). Widzów: 48 953.

Serbia: Predrag Rajković - Milos Veljković, Nikola Milenković, Strahinja Pavlović - Andrija Zivković (74. Veljko Birmancević), Sergej Milenković-Savić, Nemanja Gudelj (46. Ivan Ilić), Sasa Lukić (61. Luka Jović), Filip Kostić (43. Filip Mladenović) - Aleksandar Mitrović (61. Dusan Tadić), Dusan Vlahović.

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Marc Guehi, Kieran Trippier - Trent Alexander-Arnold (69. Conor Gallagher), Declan Rice, Bukayo Saka (76. Jarrod Bowen), Jude Bellingham (86. Kobbie Mainoo), Phil Foden - Harry Kane.

Tak relacjonowaliśmy trzeci dzień Euro 2024:

22:55

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! Zapraszamy jutro!

22:54

Anglicy wygrywają z Serbią 1:0 na zakońćzenie 3. dnia Euro 2024!

22:42

Świetny strzał Vlahovicia, ale broni Pickford!

22:37

Poprzeczka! Kane w końcu znalazł się w polu karnym i był o włos od trafienia!

22:06

Anglicy prowadzą, ale pierwsza połowa nie należała do Harry'ego Kane'a. Napastnik dotknął piłki tylko... dwa razy!

21:50

Jude Bellingham stał się dopiero drugim piłkarzem w historii Anglii, który zdobył gola na wielkim turnieju (Euro lub MŚ).

21:49

Pierwsza połowa mecz Serbia - Anglia kończy się wynikiem 0:1.

21:14

Jude Bellingham otwiera wynik meczu w 13. minucie! Kapitalna główka asa Realu Madryt!

21:01

Mecz Serbia - Anglia w Gelsenkirchen właśnie się rozpoczął.

20:10

A tutaj skład Serbii:

20:05

W ostatnim niedzielnym meczu Anglia zmierzy się z Serbią.

W takim zestawieniu zobaczymy Anglików:

19:53

Skończyło się spotkanie Słowenii z Danią. Remis 1:1 nie zadowala chyba do końca żadnej z tych drużyn.

19:45

"Mamy na tyle zwariowanego trenera, którzy wierzy, że możemy grać w piłkę, więc musimy grać w piłkę. Wszyscy mu uwierzyli. Nigdy wcześniej nie pochodziliśmy tak do meczów z silnym zespołem. Uważaliśmy, że można się im przeciwstawić tylko głęboką obroną. Okazuje się jednak, że mamy trochę jakości i dużo charakteru. Wielu chłopaków ma potencjał do dużego grania. To daje powody do optymizmu" - mówił po spotkaniu Polska - Holandia Wojciech Szczęsny.

Zgadzamy się z nim i... czekamy na kolejny mecz Biało-Czerwonych.

19:12

Bartosz Salamon był jednym z najlepszych polskich piłkarzy w meczu z Holandią, ale czy będzie zdolny zagrać z Austrią?

18:58

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko albańskiej federacji za zachowanie kibiców podczas meczu mistrzostw Europy z Włochami.

Albańskiej federacji postawiono zarzuty dotyczące zachowania jej kibiców. Sympatycy tej drużyny wrzucali na boisko różne przedmioty, używali środków pirotechnicznych. Wtargnęli też na murawę oraz zaprezentowali prowokacyjne banery nieodpowiednie dla wydarzenia sportowego.

Do tego możemy dołożyć bójki z kibicami Serbii oraz (może mniej poważnie) łamanie spaghetti przed fanami reprezentacji Włoch.

To przynajmniej miało swój urok...

18:23

Jak wypadli piłkarze reprezentacji Polski? Tutaj mamy oceny po meczu z Holandią.

Czytaj
polska holandia buksa 1200 2 .jpg
Euro 2024. Polacy jednak potrafią grać w piłkę. Biało-Czerwoni postraszyli butną Holandię [OCENY]
18:20

Ależ to jest historia! Christian Eriksen zdobywa gola w 18. minucie meczu Słowenia - Dania!

18:09

Trwa spotkanie Słowenia - Dania. Od pierwszych minut przeważają piłkarze Kaspera Hjulmanda.

17:45

Wydarzenie meczu Słowenia - Dania jest oczywiste. Chodzi o powrót Christiana Eriksena nieco ponad trzy lata po dramatycznych chwilach na Euro 2020.

17:23

Polacy przegrali z Holendrami 1:2, a już o 18 mecz Dania - Słowenia. Oto skład Duńczyków:

16:43

Holandia obejmuje prowadzenie 2:1 w meczu z Polską po golu Weghorsta w 83. minucie.

15:46

Polska - Holandia: do przerwy 1:1.

15:37

Polacy remisują z Holandią 1:1 po golu Gakpo z 29. minuty.

15:36

O godz. 18 rozpocznie się mecz Dania - Słowenia. Na mistrzostwach Europy po raz kolejny zagra Christian Eriksen - duński pomocnik, który 3 lata temu podczas meczu z Finlandią doznał zawału serca.

15:20

Gol dla reprezentacji Polski! Biało-Czerwoni prowadzą z Holandią po trafieniu Adama Buksy!

14:40

Zachęcamy do udziału w naszej sondzie na portalu X: kto wygra mecz?

14:11

A tak graficznie prezentują się wybrańcy Michała Probierza.

14:04

Zapraszamy do naszej relacji na żywo z pierwszego meczu Biało-Czerwonych.

Polska - Holandia - RELACJA I TRANSMISJA NA ŻYWO

Pierwszy gwizdek portugalskiego sędziego Artura Diasa już o 15!

14:00

Michał Probierz zamieszał!

Taras Romanczuk i Kacper Urbański w środku pola - tego się nie spodziewaliśmy!

13:57

Na oficjalnej stronie UEFA są już składy na dzisiejszy mecz! Wiadomo, na kogo postawili Michał Probierz oraz trener Holendrów Roland Koeman.

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Taras Romanczuk, Kacper Urbański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Adam Buksa.

Holandia: Bert Verbruggen - Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, Virgil van Dijk, Nathan Ake - Jerdy Schouten, Tijjani Reijnders, Joey Veerman - Xavi Simons, Memphis Depay, Cody Gakpo

13:44

Warto dodać, że wczoraj żadna z drużyn nie trenowała na Volksparkstadion.

Powodem był kiepski stan murawy stadionu w Hamburgu.

Oby dzisiaj warunki do grania były lepsze...

13:37

W rozmowie z TVP Sport selekcjoner Michał Probierz powiedział, że w dzisiejszym meczu nie zagrają Robert Lewandowski i Paweł Dawidowicz.

Karol Świderski, który także zmagał się z urazem, znajdzie się na ławce rezerwowych i być może pojawi się na murawie w drugiej połowie.

13:34

Według angielskiego dziennikarza Iana Herberta, postrzelony w Hamburgu kibic jest Holendrem.

13:32

Z trybun stadionu w Hamburgu słychać: "Polacy, jesteśmy z wami"!

Nasi piłkarze wyszli na boisko. Widać, że reakcja kibiców ich ucieszyła.

13:29

Polacy pojawili się już na stadionie.

Trener Michał Probierz wyszedł na murawę i otrzymał owację od polskich kibiców.

13:26

Niepokojące wieści z Hamburga.

Mężczyzna uzbrojony w siekierę pojawił się w okolicach miejsca, gdzie tysiące kibiców z Polski i Holandii przygotowywały się do dzisiejszego meczu.

Niemiecka policja użyła broni.

13:15

"Pomarańczowa" inwazja na Hamburg.

Polskich kibiców jednak również nie brakuje!

13:10

Tak prezentuje się Volksparkstadion, na którym już za niecałe dwie godziny rozpocznie się mecz Polski z Holandią.

13:05

Nasi komentatorzy są już na stadionie w Hamburgu.

12:35

W Hamburgu coraz bardziej polsko.

Słychać to coraz wyraźniej.

12:22

Hamburg opanują dzisiaj kibice z Polski i Holandii. Niemiecka policja spodziewa się utrudnień w ruchu.

Policja spodziewa się znacznych utrudnień w ruchu w okolicach St. Pauli z powodu przemarszu około 40 tys. holenderskich kibiców wczesnym popołudniem.

Wygląda na to, że Biało-Czerwone barwy na trybunach Volksparkstadion mogą być dzisiaj w mniejszości.

11:58

Na naszą transmisję zaprasza także pomocnik reprezentacji Polski Jakub Piotrowski.

11:50

Jeszcze raz przypominamy o transmisji meczu Polska - Holandia w Radiowej Jedynce!

11:36

W "polskiej" grupie grają też Francuzi i Austriacy, ale ich mecz dopiero w poniedziałek.

Tymczasem Francuska Federacja Piłkarska (FFF) zaapelowała o "unikanie wszelkich form nacisków i politycznego wykorzystywania francuskiej drużyny" w związku z przedterminowymi wyborami parlamentarnymi w kraju.

Apel FFF ma związek z wypowiedziami Marcusa Thurama, który publicznie apelował o niegłosowanie na prawicowe Zjednoczenie Narodowe, które jest faworytem zarządzonych na 30 czerwca wyborów.

11:19

Po wczorajszym meczu Włochów z Albanią mogło być gorąco.

Według niemieckich mediów, policja w Dortmundzie zapobiegła zamieszkom między kibicami obu reprezentacji.

- Ponad 50 osób trafiło do aresztu - poinformowała w sobotę wieczorem w specjalnym komunikacie policja.

Jednocześnie w policyjnym raporcie podkreślono, że przez całą sobotę dziesiątki tysięcy spokojnych kibiców stworzyły w centrum Dortmundu wspaniałą atmosferę międzynarodowego piłkarskiego święta.

10:58

W dzisiejszym meczu kapitanem Biało-Czerwonych będzie Piotr Zieliński.

Nasz pomocnik w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem opowiedział o tym, czym jest dla niego kapitańska opaska. Zapraszamy do lektury i odsłuchania!

10:37

Przypomnijmy wyniki wczorajszych spotkań.

W meczu grupy A Węgry uległy Szwajcarii 1:3.

Ciekawie było też w grupie B. Hiszpanie pewnie pokonali Chorwatów 3:0, natomiast broniący tytułu Włosi wygrali z Albanią 2:1, choć to niżej notowani rywale zdobyli gola już w 1. minucie meczu!

10:28

Transmisja meczu Polska - Holandia dzisiaj w Radiowej Jedynce.

Do słuchania zachęca nasz legendarny bramkarz Jan Tomaszewski.

10:27

Jak wygląda kadra reprezentacji Polski na turniej w Niemczech.

Sprawdź nazwiska 26 powołanych przez selekcjonera Michała Probierza >>>CZYTAJ WIĘCEJ<<<

10:20

A tak wygląda meczowy plan trzeciego dnia Euro 2024:

15.00 - grupa D: Polska - Holandia (Hamburg)

18.00 - grupa C: Słowenia - Dania (Stuttgart)

21. 00 - grupa C: Serbia - Anglia (Gelsenkirchen)

10:15

Polskich kibiców najbardziej interesować będzie oczywiście mecz grupy D. Starcie Polska - Holandia rozpocznie się już o godzinie 15 w Hamburgu.

Biało-Czerwoni nie będą faworytami, ale zapowiadają walkę o trzy punkty.

My oczywiście wierzymy w niespodziankę!

10:12

Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji z trzeciego dnia mistrzostw Europy 2024.

Czekają nas trzy mecze, w tym jeden na który najmocniej czekamy.

Reprezentacja Polski zagra w grupie D z Holandią, Austrią oraz Francją. - Jak będzie grała reprezentacja Polski w tych mistrzostwach? Nie spodziewam się, żeby grała olśniewająco - przyznał Andrzej Janisz w rozmowie z Bartoszem Goluchem z portalu PolskieRadio24.pl.