Euro 2024

Euro 2024. Dramatyczne sceny podczas meczu Szkocja - Węgry. Są informacje o stanie Barnabasa Vargi

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 08:41
Napastnik Barnabas Varga, zniesiony na noszach z boiska podczas meczu ze Szkocją w mistrzostwach Europy, został przewieziony do szpitala z ortezą na szyi, a jego stan jest stabilny - poinformowała Węgierska Federacja Piłkarska. Okazało się, że piłkarz złamał kilka kości i doznał wstrząśnienia mózgu.
Barnabas Varga poważnie ucierpiał podczas meczu Węgier ze Szkocją
Barnabas Varga poważnie ucierpiał podczas meczu Węgier ze SzkocjąFoto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA
  • Barnabas Varga doznał poważnej kontuzji po starciu ze szkockim bramkarzem Angusem Gunnem. Piłkarz stracił na chwilę przytomność
  • Zawodnik został zniesiony z murawy i udał się do szpitala w Stuttgarcie, gdzie spędził noc

W 69. minucie wychodzący do dośrodkowania z rzutu wolnego Varga zderzył się ze szkockim bramkarzem Angusem Gunnem i na chwilę stracił przytomność.

Na boisku pojawiły się służby medyczne, rozstawiono zasłony i po dłuższej przerwie zniesiono zawodnika z boiska.

"Stan Barnabasa Vargi jest stabilny! Zawodnik przebywa obecnie w jednym ze szpitali w Stuttgarcie" – przekazała po meczu węgierska federacja w mediach społecznościowych.

Później poinformowano o tym, że piłkarz Ferencavrosu złamał kilka kości i doznał wstrząśnienia mózgu. Noc z niedzieli na poniedziałek piłkarz spędził w szpitalu w Stuttgarcie.

Węgrzy wygrali w Stuttgarcie ze Szkotami 1:0 i zajęli trzecie miejsce w grupie A z dorobkiem trzech punktów, zachowując szanse na awans do 1/8 finału Euro 2024.

Euro 2024 w specjalnym serwisie PolskieRadio.pl/Euro 2024 i na antenach Polskiego Radia, które jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym