Euro 2024

Euro 2024. Duńczycy wściekli na sędziego. Rację przyznał im... trener Niemców

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2024 11:22
Mecz Niemcy - Dania był dla sędziego Michaela Olivera trudny nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne, które zmusiły angielskiego arbitra do wstrzymania spotkania na kilkanaście minut, ale również z uwagi na boiskowe wydarzenia. Sędziego krytykują zarówno Duńczycy, jak i Niemcy, którzy wygrali 2:0 i awansowali do ćwierćfinału Euro 2024.
Nerwowe sceny po meczu Niemcy - Dania
Nerwowe sceny po meczu Niemcy - DaniaFoto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Już w 4. minucie Oliver nie uznał gola dla Niemców. Decyzja Anglika była spowodowana niedozwoloną "zasłoną" w wykonaniu Kimmicha, która ułatwiła dojście do piłki zdobywcy bramki, Schlotterbeckowi.

Po przerwie pretensje do arbitra mieli z kolei Duńczycy, kiedy w 48. minucie nie uznał gola Andersena. Po analizie VAR Anglik odgwizdał kilkucentymetrowego spalonego. Technologia pomogła arbitrowi także kilkadziesiąt sekund później, gdy powtórki wykazały zagranie ręką obrońcy Crystal Palace. Ku wściekłości Duńczyków Oliver wskazał na "wapno", a rzut karny wykorzystał Havertz.

O ile ofsajd nie wzbudził większych kontrowersji, o tyle "jedenastka" - zdecydowanie tak. - To jeden z najgorszych występów sędziego, jaki widziałem w karierze. Spalony to spalony, ale jak można było w takiej sytuacji dać karnego za rękę? (...) Niemiec był pół metra ode mnie i kopnął piłką w moją rękę. Znajdowałem się w naturalnej pozycji, więc nie powinno być mowy o karnym. To, że sędzia poszedł oglądać to na VAR, to kompletne bezmózgowie - pieklił się po meczu Andersen.

Co ciekawe, na postawę arbitra narzekał także selekcjoner reprezentacji Niemiec Julian Nagelsmann, co po ostatnim gwizdku ujawnił podwójny pechowiec - Andersen.

- Nagelsmann powiedział mi, że nie powinno być rzutu karnego. Uważał jednak, że ich gol, który został anulowany w pierwszej połowie, powinien zostać uznany. Dodał, że sędzia był słaby - powiedział.

00:54 Andrzej Janisz o meczu Niemcy - Dania.mp3 Andrzej Janisz o meczu Niemcy - Dania

<<<  TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

Najlepsza 16 Euro 2024:

Reprezentacja Niemiec została drugim ćwierćfinalistą Euro 2024. Gospodarze turnieju finałowego pokonali w Dortmundzie Danię 2:0. Mecz w pierwszej połowie został przerwany ze względu na przechodzącą burzę.