Euro 2024

Euro 2024. Jude Bellingham zaszokował gestem. Anglik musiał się tłumaczyć

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2024 13:41
Reprezentacja Anglii była o krok od odpadnięcia z Euro 2024 na etapie 1/8 finału. Jude Bellingham dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu drugiej połowy meczu ze Słowacją dał "Synom Albionu" wyrównanie, które doprowadziło do dogrywki. Piłkarz Realu Madryt nie ukrywał radości po zdobyciu bramki. Problem w tym, że owa radość wzbudziła spore kontrowersje...
Jude Bellingham zdobył gola dającego Anglikom dogrywkę w meczu ze Słowacją
Jude Bellingham zdobył gola dającego Anglikom dogrywkę w meczu ze SłowacjąFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Reprezentacja Anglii, delikatnie mówiąc, nie zachwyca na Euro 2024, ale uważana za jednego z faworytów turnieju drużyna awansowała do ćwierćfinału.

Anglicy uciekli spod topora. Bellingham dał dogrywkę

W niedzielę podopieczni Garetha Southgate'a wygrali po dogrywce ze Słowacją 2:1. Przez większość podstawowego czasu gry jednak przegrywali, bili głową w mur i wydawało się, że dojdzie do sporej sensacji.

W czwartej minucie doliczonego czasu drugiej połowy meczu w Gelsenkirchen kapitalnym uderzeniem z przewrotki popisał się Jude Bellingham. Gwiazdor Realu Madryt doprowadził tym samym do dogrywki, w której gola na wagę awansu do ćwierćfinału zdobył Harry Kane.

Po meczu o Bellinghamie mówiono nie tylko ze względu na efektowną bramkę. Internetowym viralem stało się bowiem nagranie, na którym widać świętującego trafienie 21-latka, który wykonuje przy tym obsceniczny gest.

Jude Bellingham tłumaczy obsceniczny gest

Internauci doszukiwali się w tym braku szacunku dla reprezentantów Słowacji. Zamieszanie sprawiło, że sam piłkarz odniósł się do tego w mediach społecznościowych.

"Był to wewnętrzny, żartobliwy gest wykonany w kierunku moich przyjaciół, którzy byli na meczu" - napisał Jude Bellingham. "Mam tylko szacunek dla sposobu gry słowackiej drużyny" - dodał.

Ćwierćfinałowym rywalem reprezentacji Anglii będzie Szwajcaria. Mecz odbędzie się w sobotę w Duesseldorfie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.

<<<  TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

Najlepsza 16 Euro 2024:

Reprezentacja Anglii awansowała do ćwierćfinału Euro 2024! "Synowie Albionu" pokonali w Gelsenkirchen Słowację 2:1 po dogrywce, choć niemal do końca drugiej połowy meczu przegrywali.