Euro 2024

Euro 2024. Niemcy chcą... powtórki meczu z Hiszpanią. Zebrali setki tysięcy podpisów

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2024 21:31
Niemieccy kibice nie mogą pogodzić się z porażką z Hiszpanią i odpadnięciem z mistrzostw Europy na etapie ćwierćfinału. Nasi zachodni sąsiedzi nie ukrywają rozczarowania fatalnym sędziowaniem Anglika Anthony'ego Taylora. Internauci stworzyli nawet petycję, w której domagają się... powtórzenia piątkowego ćwierćfinału Euro 2024. Co ciekawe, pod petycją zebrano ponad 350 tysięcy podpisów.
Reprezentacja Niemiec pożegnała się z Euro 2024
Reprezentacja Niemiec pożegnała się z Euro 2024Foto: PAP/EPA/ANNA SZILAGYI

Reprezentacja Niemiec nie wygra mistrzostw Europy, których jest gospodarzem.

Gospodarze Euro 2024 odpadli

Podopieczni Juliana Nagelsmanna w piątek przegrali po dogrywce z Hiszpanią 1:2 w ćwierćfinale. Mecz w Stuttgarcie był niezwykle dramatyczny. W dogrywce to Niemcy mieli przewagę, ale ostateczny cios zadali Hiszpanie za sprawą Mikela Merino.

Wcześniej jednak gospodarze Euro 2024 mieli ogromne pretensje do angielskiego sędziego. Chodzi głównie o sytuację z początku drugiej połowy dogrywki. Wówczas mocny strzał z dystansu na hiszpańską bramkę oddał Jamal Musiala. Piłka zatrzymała się na ręce hiszpańskiego obrońcy Marca Cucurelli, jednak Anthony Taylor nie podyktował jedenastki dla Niemców.

Nasi zachodni sąsiedzi nie mogą pogodzić się z odpadnięciem z turnieju. Co więcej, czują się pokrzywdzeni przez Taylora. Niemiecki influencer Erik V stworzył internetową petycję, w której domaga się od UEFA... powtórzenia meczu Niemcy - Hiszpania.

Autor petycji wskazał też sytuację z 76. minuty piątkowego meczu, w której Nacho miał sfaulować w polu karnym Niclasa Fuellkruga. Także i wówczas gwizdek Taylora milczał.

Niemcy powtórzą los Polaków?

Choć pod apelem podpisało się już ponad 350 tysięcy osób, szanse na to, że mecz zostanie powtórzony są zerowe. Co więcej, UEFA wydała oświadczenie w sprawie meczu Niemców z Hiszpanami, w którym wzięła w obronę angielskiego sędziego. W ocenie delegatów europejskiej centrali decyzja Taylora była zgodna z wytycznymi, jakie obowiązują sędziów, gdyż ręka Cucurelli nie znajdowała się w nienaturalnej pozycji w momencie uderzenia piłką.

Niemal na pewno niemiecką petycję czeka więc ten sam los, co podobne starania polskich internautów sprzed ośmiu lat. Wówczas nasi rodacy domagali się powtórzenia niewykorzystanego przez Jakuba Błaszczykowskiego rzutu karnego w ćwierćfinałowej serii jedenastek przeciwko Portugalii. Choć dopatrzono się, że golkiper rywali Rui Patricio za szybko wyszedł z bramki, mecz oczywiście nie został rozegrany ponownie.