mobile-logoequalizer
Igrzyska Olimpijskie 2024

Paryż 2024. Błysk polskiej faworytki. Katarzyna Wasick druga w eliminacjach

Katarzyna Wasick znakomicie spisała się w eliminacjach wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym na igrzyskach w Paryżu. Polska pływaczka, uważana za kandydatkę do medalu olimpijskiego, wygrała swoją serię, a jej czas 24,27 s był drugim najlepszym wynikiem eliminacji.

3.08.2024, 13:00

Paryż 2024. Błysk polskiej faworytki. Katarzyna Wasick druga w eliminacjach

Katarzyna Wasick może być zadowolona ze swojego startu w eliminacjach

fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Katarzyna Wasick przed rozpoczęciem paryskich igrzysk była uważana za największą polską nadzieję na medal w pływaniu.

W sobotnich eliminacjach doświadczona sprinterka, dla której to już piąte igrzyska w karierze, potwierdziła medalowe aspiracje. Katarzyna Wasick wygrała swoją serię eliminacyjną z bardzo dobrym czasem 24,27 s, który okazał się drugim najlepszym wynikiem całych eliminacji.

Najszybsza w eliminacjach była rekordzistka świata Sarah Sjoestroem. Szwedka jako jedyna uzyskała wynik poniżej 24 sekund (23,85).

W gorszych humorach niż Wasick eliminacje zakończyła Kornelia Fiedkiewicz, która zajęła 20. miejsce w półfinałach i odpadła z rywalizacji. Czas 24,94 s był o 0,22 sekundy zbyt słaby, by znaleźć się w czołowej szesnastce.

W sobotę Katarzyna Wasick wystartuje jeszcze w półfinale, który zaplanowano na godzinę 20.39.


Katarzyna Wasick z drugim czasem eliminacji. W rozmowie z Markiem Soleckim mówi: to mój rekord życiowy rano0:00

 

Igrzyska olimpijskie Paryż 2024 są relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Jesteśmy Oficjalnym Nadawcą Radiowym tej imprezy. 

Do tej pory z łącznej puli około 10 milionów biletów sprzedano już 7,9 mln, a 63 procent kart wstępu trafiło do miłośników sportu z Francji.

Czytaj także:

/empe

Polskie Radio
Polski Komitet Olimpijski

PARTNER MEDIALNY