Roztocze, w tym także jego park narodowy, zachwyca krajobrazami o unikalnych cechach. Charakteryzuje się pagórkowatymi terenami, malowniczymi dolinami rzecznymi, a także występowaniem wielu form geomorfologicznych, które przyciągają pasjonatów geologii i turystyki krajobrazowej. Przez Roztocze przepływają rzeki, takie jak Wieprz, Tanew, czy Bukowa, które nadają regionowi niezwykłego uroku. Typowe dla tego regionu są również wapienne wychodnie skalne oraz źródła krasowe, które nadają temu miejscu charakterystyczny, niepowtarzalny wygląd. Na wzniesieniach, takich jak Bukowa Góra czy Krepiec, można podziwiać wspaniałe widoki na okoliczne tereny.
Czy łatwo jest spotkać rysia w Roztoczańskim Parku Narodowym i czy wilka rzeczywiście należy się bać oraz jakie zwierzę jest symbolem tego parku?
O tym posłuchać można w załączonym zapisie audycji specjalnej prosto z Roztoczańskiego Parku Narodowego. W audycji także o tym, dlaczego warto jest wybrać się nad Stawy Echo i co można zobaczyć w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego.
Gośćmi audycji plenerowej byli Tadeusz Grabowski - p.o. dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz Przemysław Stachyra i Paweł Marczakowski z Roztoczańskiego Parku Narodowego.
Jak należy zachować się będąc na terenie parku narodowego? Jak przygotować się do rodzinnej wyprawy? Które szlaki koniecznie trzeba zaznaczyć na swojej mapie planując jednodniową lub dłuższą wycieczkę?
Zapraszamy do wspólnej wędrówki, śledzenia naszych wypraw i poznawania z nami bogactwa naturalnego, dzikich terenów naszego kraju!