Świerk. Instytut Problemów Jądrowych. To tutaj w 2006 roku powstaje kolejny instytut – FlyKKiller Research. Już rok po rozpoczęciu działalności w sidła naukowców wpada istota o nazwie V. Częściowo mechaniczny organizm przybył na Ziemię z pokojowymi zamiarami, a jego przekaz w formie dźwięków odkodowano i zapisano na płytach CD. Dochody ze sprzedaży mają zostać przekazane na poczet Instytutu FlyKKiller Research, aby wspomóc prace naukowców. Za tą tajemniczą opowieścią kryją się dwie osoby - Pati Yang i jej mąż Stephen Hilton.
Pati Yang praktycznie od urodzenia była otoczona muzyką. Pierwsze lata życia spędziła na trasach koncertowych ze swoją matką i jej partnerem – Jankiem Borysewiczem. Wczesne wokalne próby sześciolatki zarejestrowano na krążku "A ja wolę moją mamę" Majki Jeżowskiej. Dziesięć lat później zagrała w kilku odcinkach serialu "Awantura o Basię", jednak był to tylko epizod w jej życiu, bo pisane jej było śpiewać. W 1998 roku wydała swój debiutancki krążek pt. "Jaszczurka". Mimo pozytywnych ocen recenzentów (nagroda Machiner w kategorii Płyta Niszowa), nie zrobiła w Polsce kariery. Mówi się, że jej muzyka była wtedy jeszcze zbyt wymagająca dla rodzimych słuchaczy. Do 2000 roku prowadziła audycję w Radiostacji "Moc na noc", a już rok później na stałe wyjechała do Londynu. Tam poznała swojego przyszłego męża.
[----- Podzial strony -----]Stephen Hilton w branży muzycznej pracuje od dawna. Gra na wielu instrumentach – od klawiszy, przez gitarę, kończąc na komputerze, z którego wydobywa całe spektrum dźwięków. Jednak głównie zajmuje się produkcją. Swój wkład miał w realizacji muzyki do filmów takich jak "The World Is Not Enough", musicalu "Moulin Rouge!" oraz wszystkich części "Ocean’s...". Brał udział także w sesjach nagraniowych Massive Attack, U2, Depeche Mode czy Pulp.
To właśnie mąż zaraził Pati swoją pasją do muzyki filmowej. Wspólnie założyli projekt Children, którego EP-kę "Sell My Pulse" postanowił wydać w swojej wytwórni długoletni współpracownik Hiltona, David Holmes. Przygoda rozszerzyła się na tyle, że cała trójka pod nazwą The Free Association ruszyła w trasę koncertową. W międzyczasie Pati znalazła trochę czasu na nagranie ścieżki dźwiękowej do filmu "Code 46" wraz z Davidem Holmesem, Davidem Arnoldem i Martiną Topley-Bird.
W 2005 roku przyszedł czas na wielki powrót Pati, która pod postacią śpiącej królewny odzianej w białą suknię zaserwowała wszystkim "Silent Treatment" - w zamyśle nawiązanie do znanej wszystkim sytuacji "cichych dni". Album nagrany w legendarnym Air Studio w Londynie, pamiętającym między innymi Madonnę i Eltona Johna, stał się manifestem trip-hopu. Tym razem trafił on do szerszej publiczności, a słuchacze Trójki uhonorowali go tytułem Najlepszego albumu 2005 roku. Jednym z bardziej nobilitujących fragmentów jej kariery było supportowanie Depeche Mode na koncercie w Warszawie w 2006 roku.
Cztery miesiące po angielskiej premierze, na półkach polskich sklepów pojawił się krążek FlyKKiller "Experiments In Violent Light", którego promocję Pati rozpoczęła pierwszego kwietnia 2008 roku, dając koncert w warszawskim Hard Rock Cafe. Historia istoty V dopiero się zaczyna.
https:\/\/www.flykkiller.com/
https:\/\/www.lastfm.pl/music/Flykkiller/
https:\/\/www.myspace.com/flykkiller