Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Trójka
Michał Przerwa 06.05.2015

Myśliwi stanowią prawo dla siebie. To jest fair?

Sejmowa podkomisja pracuje nad polskim prawem łowieckim. Niemalże wszyscy członkowie podkomisji to... myśliwi!
Co należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Gorąca dyskusja w Za, a nawet przeciwCo należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Gorąca dyskusja w "Za, a nawet przeciw" Lord Mountbatten/Wikimedia Commons/CC
Posłuchaj
  • Gorąca dyskusja w sprawie zmiany prawa łowieckiego (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czytaj także

Posłowie odrzucili rządowy postulat zakazu udziału dzieci w polowaniach. Zakaz trucia środowiska ołowianą amunicją chcą odroczyć na dziesięć lat.

Tomasz Kulesza (PO) z sejmowej podkomisji i jednocześnie członek Polskiego Związku Łowieckiego nie widzi nic nadzwyczajnego w tym, że zmianą prawa łowieckiego zajmują się myśliwi. Jego zdaniem merytoryczne podejście do kwestii związanych z funkcjonowaniem Sejmu jest najważniejsze.

Arkadiusz Glass z Koalicji Organizacji Pozarządowych "Niech żyją" zwraca uwagę, że prawo łowieckie stoi ponad prawem własności od czasów stalinowskich. - Związek Łowiecki to jedyna organizacja w Polsce, która może zdecydować, że myśliwi wejdą na prywatną działkę i tam będą polować - mówi.

Co należy zmienić w prawie łowieckim w Polsce? Jakie postulaty są najważniejsze dla ekologów i myśliwych? Zapraszamy do wysłuchania gorącej dyskusji słuchaczy i zaproszonych gości.

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
Marek Gos (PSL), Jacek Bożek (Klub Gaja), Paweł Grzelak (Instytut Studiów Politycznych PAN), Eugeniusz Czykwin (SLD), Arkadiusz Glaas (Koalicja Organizacji Pozarządowych "Niech żyją"), Tomasz Kulesza (PO)
Data emisji:
6.05.2015
Godzina emisji:
12.05

mp/fbi

Oto wyniki sondy internetowej przeprowadzonej w trakcie audycji: