Aneta Hołówek 22.03.2013

Mecz Polska - Ukraina: rywal brutalnie obnażył słabości Biało-Czerwonych

Polska przegrała z Ukrainą 1:3 (1:3) w piątkowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie. We wtorek biało-czerwoni podejmą San Marino.
Piłkarze reprezentacji Polski Robert Lewandowski (P) i Sebastian Boenisch (L) po meczu eliminacyjnym mistrzostw świata z UkrainąPiłkarze reprezentacji Polski Robert Lewandowski (P) i Sebastian Boenisch (L) po meczu eliminacyjnym mistrzostw świata z Ukrainą PAP/Bartłomiej Zborowski
  • Polska - Ukraina - gol dla Ukrainy 0:1, komentuje Tomasz Zimoch (PR1)
  • Polska - Ukraina - drugi gol dla Ukrainy 0:2, komentuje Tomasz Zimoch (PR1)
  • Polska - Ukraina - gol dla Polski 1:2, komentuje Tomasz Zimoch (PR1)
  • Polska - Ukraina - trzeci gol dla Ukrainy 1:3, komentuje Tomasz Zimoch (PR1)

"Trudno powiedzieć coś sensownego po tak dziwnym meczu. Według statystyk byliśmy równorzędnym rywalem dla Ukrainy, oddaliśmy tyle samo strzałów, a nawet dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce. Kluczowy był początek. Wiadomo, jak trudno się gra, gdy po siedmiu minutach przegrywa się 0:2. Długo jestem trenerem, ale nie pamiętam, by mój zespół kiedyś znalazł się w podobnej sytuacji. Wtedy wszystkie plany taktyczne biorą w łeb.
Jednak drużyna się podniosła i sądzę, że między 10. a 40. minutą prezentowała się tak, jak chcieliby kibice. Trzeci przełomowy moment, to gol stracony na 1:3 tuż przed przerwą. W drugiej połowie była jeszcze sytuacja, która mogła dodać zespołowi wiary, że można jeszcze odwrócić losy spotkania, ale Ludo Obraniak zmarnował dobrą okazję. Jesteśmy oczywiście zawiedzeni, możemy tylko przeprosić kibiców za tą porażkę
Nasza reprezentacja przechodzi ewolucję. Wiemy, gdzie mamy luki i ciągle szukamy różnych rozwiązań, czasem dzieje się to kosztem wyniku. Myślimy o przyszłości. Przed nami spotkanie z San Marino. Będą zmiany w składzie, dostaną szansę zawodnicy, którzy dziś nie grali".

Tak relacjonowaliśmy mecz Polska - Ukraina

Koniec!

90 minuta - sędzia dolicza trzy minuty

89 minuta - Jarmolenko wpada w nasze pole karne, ale przewraca się po kontakcie z Boenischem

86 minuta - Krychowiak stracił kontrolę nad piłką i nad emocjami. Na szczęście sędzia nie pokazał kartki

84 minuta - Ukraińcy coraz śmielej i łatwiej przechodzą pod nasze pole karne

79 minuta - Krychowiak próbuje sił z 35 m, jednak zostaje zablokowany. Błyskawiczna kontra Ukraińców, Jarmolenko rozgrywa z Zozulą, ten podaje do Rotania, który mocno uderza. Boruc na szczęście dobrze się ustawil i broni. Polski bramkarz ma jednak pretensje do kolegów obrońców

77 minuta - Jarmolenko szaleje na polskiej połowie, po serii podań przedziera się pod pole karne. Na szczęście Glik wybija mu piłkę

75 minuta - schodzi Majewski wchodzi Teodorczyk

70 minuta - Podanie do Błaszczykowskiego, który przepuszcza piłkę do Boenischa. Dośrodkowanie wybijają ukraińscy obrońcy, do piłki startuje Krychowiak, a Krychowiaka przewraca Rotań

61 minuta - Błaszczykowski wrzuca piłkę w pole karne. Piłka zostaje wybita, ale wraca. Lewandowski lekkim dotknięciem wypuszcza Obraniaka, który w sytuacji sam na sam z Pjatowem strzela wprost w bramkarza

59 minuta - Obraniak za Łukasika

58 minuta - Błąd Glika i Krychowiaka, Ukraińcy przejmują piłkę, która błyskawicznie trafia w nasze pole karne. Na szczęście po strzale Husiewa piłka przelatuje nad Borucem

56 minuta - do zmiany szykuje się Obraniak

55 minuta - Majewski podaje na lewe skrzydło do Boenischa, który dośrodkowuje na głowę Lewandowskiego. Napastnik Borussii tylko trąca piłkę głową, którą spokojnie wybijają obrońcy

47 minuta - Boruc wyrzuca piłkę prosto do stojącego niedaleko bramki Ukraińca. Ten trafia w piłkę, ale na szczęście nie trafia w bramkę

46 minuta - zaczęła się druga połowa meczu. Za Rybusa wszedł Kosecki

Przerwa!

45 minuta - Boruc kapituluje po raz trzeci! Gol Jarmolenko! Przegrywamy 1:3.

43 minuta - Rzut wolny dla Ukraińców z boku naszego pola karnego. Ostra wrzutka Jarmolenki, na szczęście Wasilewski wybija piłkę

37 minuta - Do piłki podchodzi Rybus, uderza nad murem, ale Piatow kapitalnie odbija lecącą tuż przy bliższym słupku piłkę

35 minuta - Ukraińcy zaczynają faulować. Z bólu zwijał się juz Lewandowski chwilę po nim Błaszczykowski został powalony na murawę

29 minuta - Rzut rożny dla Polaków! Dośrodkowanie Majewskiego, Piatow wychodzi z bramki, wpada na Wasilewskiego i się przewraca. Piłka leci nad głową Glika, który jej nie sięga. Do piłki dobiegł Błaszczykowski, ale nie udało mu sie jej uderzyć

27 minuta - Lewandowski do ataku rusza sam. Ściąga na siebie czterech rywali, unika straty piłki i w końcu odgrywa do Majewskiego. Pomocnik strzela jednak niecelnie

25 minuta - na tybunach MY CHCEMY GOLA!

18 minuta - Łukasz Piszczek GOOOOOL! - Byliśmy soplami, a teraz z tych sopli poleciała woda - komentuje Tomasz Zimoch

13 minuta - Świetne podanie Krychowiaka na lewe skrzydło do Rybusa, który czekał aż zostanie obiegnięty przez Boenischa. Niestty dośrodkowuje w nogi stojącego przed nim obrońcy

6 minuta - Gol! Gusiew! przegrywamy 0:2! Kibice przecierają oczy ze zdumienia

2 minuta - GOL! Jarmolenko. Artur Boruc pokonany. Fatalny początek!

20.45 - zaczęli

20.44 - minuta ciszy ku czci kibiców Lechii Gdańsk, którzy zginęli w wypadku oraz zmarłego trenera Władysłąwa Stachurskiego

20.40 - reprezentacje są już gotowe....

20.30 - w studio radiowej Jedynki zameldował się Andrzej Janisz i jego gość Marek Bieńczyk. Pisarz proponuje, aby po zwycięstwie zainwestwować w angielksiego szmpana!

20.00 - na murawie rozgrzewają się piłkarze

19.50 - tradycyjnie pierwsi na trybunach zameldowali się kibice z odległych regionów Polski. Po rozwieszonych flagach można poznać, że przyjechali z Tczewa, Świnoujścia, Mielca czy Staszowa. "Wyjechaliśmy nad ranem, w Warszawie byliśmy na tyle wcześnie, że zdążyliśmy jeszcze zobaczyć Starówkę" - informowali mieszkańcy Stargardu Szczecińskiego.
Mimo przenikliwego chłodu, humory sympatykom polskiej reprezentacji dopisują. "Wygramy 2:0" - prognozował jeden z nich. "2:0 to do przerwy".

19.45 - "Rozgrzewka" przed meczem eliminacyjnym piłkarskich mistrzostw świata już się odbyła. Kibice podziwiali występ cheerleaderek!

19.20 - na stadionie są już piłkarze reprezentacji Polski. Ich rywale także dotarli do swojej szatni

18.52 - znamy skład reprezentacji Polski: Boruc, Piszczek, Wasilewski, Glik, Boenisch, Błaszczykowski, Krychowiak, Łukasik, Majewski, Rybus, Lewandowski

18.00 - szatnia reprezentacji Polski na stadionie już gotowa ...

/

17.18 - ... być może trzeba będzie stawać na głowie w dzisiejszym meczu Polska - Ukraina... napisał na Facebooku Tomasz Zimoch, który będzie komentował dzisiejszy mecz w radiowej Jedynce.

Tomasz
Tomasz Zimoch jest już na Stadionie Narodowym i staje na głowie ....

17.10 - za chwilę polscy piłkarze ruszą z hotelu na stadion

/
16.20 - W studiu PR24 gościł Adam Godlewski - zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Piłka Nożna". Mówił o nastrojach panujących w reprezentacji: - Pojawiły się opinie, że Robert Lewandowski sobie, mówiąc kolokwialnie, olewa reprezentację. Fornalik przekonał mnie, że jest zupełnie odwrotnie. On za bardzo chce i nie wykorzystuje znakomitych okazji - tłumaczył na antenie Godlewski.

Wieczorny pojedynek na Stadionie Narodowym może mieć kluczowe znaczenie w walce o awans do mistrzostw świata w Brazylii dla obu zespołów

Polacy w trzech meczach zdobyli pięć punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy H, za reprezentacjami Czarnogóry - 10 pkt oraz Anglii - osiem, ale po czterech występach. Ukraińcy wystartowali gorzej i w trzech spotkaniach uzbierali ledwie dwa.

Podopieczni Waldemara Fornalika mogą liczyć na ponad 50 tysięcy własnych fanów, fakt, że na Stadionie Narodowym jeszcze nie przegrali oraz bilans dotychczasowych pięciu meczów z ekipą Ukrainy - dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka. Wśród kibiców na stadionie mają być prezydenci obu krajów Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz oraz przebywający z oficjalną wizytą w Warszawie prezydent Węgier Janos Ader.

Ukraińska drużyna po Euro 2012 straciła dwie największe gwiazdy - Andrija Szewczenkę oraz Andrija Woronina - i miała już kilku trenerów. W Warszawie obecny szkoleniowiec Mychajło Fomienko zadebiutuje w spotkaniu o punkty.

Jak zauważa "Kommersant” Fomenko na razie, kierował reprezentacją tylko w towarzyskim meczu z Norwegią, który Ukraińcy wygrali 2:0. Jednocześnie dziennik przypomina, że sam trener przyznał, że nie zdążył poznać wszystkich możliwości swoich piłkarzy, a i ci ostatni też zapewne nie zapoznali się z filozofią nowego selekcjonera.
"Kommersant” zauważa też, że "drużyna ma problemy na każdej linii”. Futboliści nie są w najlepszej formie, a na boisku zabraknie Jewhena Konoplianki, który jest autorem jedynego gola strzelonego w czasie walki o wyjazd do Brazylii.

Zapraszamy również na transmisję kolejnego meczu: Polska - San Marino: transmisja w Jedynce>>>