Marcin Nowak 25.05.2012

Rywale polskiej kadry zremisowali w sparingu

Grupowy rywal reprezentacji Polski na Euro 2012 - Rosja zremisowała z Urugwajem 1:1 (0:0) w meczu towarzyskim w Moskwie.
Rosja - UrugwajRosja - Urugwaj PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
  • Maciej Jastrzębski, PR Moskwa - relacja z meczu Rosji z Urugwajem

Remisem zakończył się pierwszy z trzech meczów towarzyskich "Sbornej" przed Euro 2012. Prowadzenie dla czwartej drużyny ostatniego mundialu uzyskał w 48. minucie Luis Suarez, który Wiaczesława Małafiejewa pokonał strzałem z 12 metrów.
Chwilę później rezerwowy Aleksandr Kierżakow wyrównał, wykorzystując błąd Urugwajczyków przy ustawieniu pułapki ofsajdowej.
Wcześniej i później na boisku dominowali Rosjanie, ale groźniejsze były kontrataki gości, po których kilka razy doszło do spięć pod bramką Małafiejewa. Bliski szczęścia był zwłaszcza w 21. minucie Suarez, który minimalnie chybił po ograniu Siergieja Ignaszewicza. Kilka minut później napastnik Liverpoolu wypracował dobrą sytuację, którą zaprzepaścił Edinson Cavani posyłając piłkę nad poprzeczką.
- Zagraliśmy dziś dobry mecz. Widzę, że zmierzamy we właściwym kierunku. A rywal był najwyższej próby. Przecież w ofensywie Urugwajczycy mają czterech piłkarzy, z których każdy kosztuje po 40 mln euro - zaznaczył selekcjoner reprezentacji Rosji Dick Advocaat
Po piątkowym spotkaniu Holender ogłosił 23-osobową kadrę na Euro 2012.
Rosyjscy piłkarze w sobotę będą mieli dzień wolny, a nazajutrz znów zbiorą się w stolicy Rosji, by w poniedziałek wylecieć na zgrupowanie do Szwajcarii.
Tam trenować będą w Genewie. We wtorek w pobliskim Nyonie zagrają towarzysko z Litwą. 1 czerwca polecą do Zurychu, gdzie zmierzą się z Włochami. Po tym meczu wrócą do Moskwy, gdzie znów otrzymają wolny dzień. Do Warszawy przyjadą 3 czerwca. Następnego dnia zaprezentują się kibicom na otwartym treningu.
Pierwszy mecz na Euro 2012 - z Czechami - rozegrają 8 czerwca we Wrocławiu. 12 czerwca na Stadionie Narodowym spotkają się z Polakami, a cztery dni później, również w Warszawie, zmierzą się z Grekami.
Pierwszy mecz na turnieju Euro 2012 Rosjanie rozegrają 8 czerwca we Wrocławiu z drużyną Czech. Następnie zmierzą się z Polską 12 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. I na koniec 16 czerwca także w Warszawie z Grecją.

Rosja - Urugwaj 1:1 (0:0)
Bramki: dla Rosji - Aleksandr Kierżakow (49), dla Urugwaju - Luis Suarez (48).
Sędzia: Kevin Blom (Holandia). Widzów: 22 000.

Rosja: Wiaczesław Małafiejew - Aleksandr Aniukow, Aleksiej Bierezucki (46. Roman Szaronow), Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żyrkow (69. Dmitrij Kombarow) - Roman Szyrokow, Igor Denisow, Konstantin Zyrianow (77. Denis Głuszakow) - Marat Izmaiłow (77. Aleksandr Kokorin), Andriej Arszawin - Paweł Pogrebniak (46. Aleksandr Kierżakow)