Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PAP
Anna Borys 29.05.2015

Cisco ogłasza zwycięskie start-upy

Pięć start-upów zajmujących się rozwiązaniami dla Internetu Rzeczy, Smart Cities i Big Data zostało finalistami drugiej edycji programu mentoringowego Cisco - Aircloak z Niemiec, Intelliment Security z Hiszpanii, CoroNet z Izraela, Sensewaves z Francji i Wittos z Wielkiej Brytanii.

Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce 29 maja podczas Pioneers Festival we Wiedniu.

Zwycięzców tegorocznej edycji programu wyłoniono spośród 750 start-upów, które w wyniku kilkustopniowego procesu oceny - jednym z etapów była prezentacją swojego rozwiązania podczas Pioneers Festival przez 50 najlepszych firm. Jury oceniało przede wszystkim plan biznesowy, potencjał zespołu projektowego i zgodność ze strategicznymi celami formy Cisco.

- Celem programu Cisco EIR jest stworzenie środowiska dla start-upów, które łączyłoby wolność z możliwością ich wsparcia przez infrastrukturę, zasoby i doświadczenie naszej firmy - wyjaśnia Mala Anand, Senior Vice President z Cisco Services and Platform.

Zwycięskie projekty

Aircloak z Niemiec pracuje nad systemem analityki danych, który zapewniałby znaczną anonimowość użytkowników, którzy je generują, oferując jednocześnie duże możliwości ich obróbki i monetyzacji, np. przez przemysł reklamowy.

Intelliment Security z Hiszpanii pracuje nad narzędziem do zarządzania ustawieniami bezpieczeństwa w sieciach. Będzie ono oferować m.in. nowy typ interfejsu użytkownika zarządzający firewallem, który funkcjonuje niezależnie od rozwiązania dostarczanego przez dostawcę sieci.

CoroNet z Izraela projektuje technologię zabezpieczającą działanie łączności bezprzewodowej - WiFi i GSM, chroniąc urządzenia przed przejęciami i atakami. Narzędzie będzie automatycznie zwalczać potencjalne zagrożenia skierowane na warstwy komunikacyjne sieci i oprogramowanie serwerów.

Sensewaves z Francji zajmuje się technologiami zarządzania energią i zasobami dla rozwiązań Internetu Rzeczy dla przemysłu, dostarczającymi jednocześnie zbioru informacji na temat jej zasobów.

Wittos z Wielkiej Brytanii projektuje nowe typy hot spotów przeznaczone dla branży handlowej i rozrywkowej. Mają one poprawić dotychczasowe doświadczenie użytkownika punktów dostępowych instalowanych np. w centrach handlowych i podczas imprez masowych.

- W wyniku naszej współpracy z Pioneers - wykorzystaniu ich sieci kontaktów i znajomości środowiska start-upowego, udaje nam się odnaleźć najlepsze młode firmy, które poprzez nasz program inkubacyjny zyskują szansę na szybki rozwój - tłumaczy Tom Yoritaka z Cisco, biorący udział w Pioneers Festival 2015.

Program Cisco Entrepreneurship in Residence in Europe zaprojektowano, by wspierać firmy technologiczne znajdujące się we wczesnej fazie rozwoju. Cisco wspiera przede wszystkim start-upy zajmujące się rozwiązaniami dla Internetu Rzeczy, Smart Cities i analizy Big Data. Pierwsza europejska edycja inicjatywy miała miejsce w 2013 r.

PAP, abo