Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR
Anna Wiśniewska 22.02.2016

Girls go start-up! Rusza pierwsza taka akademia dla kobiet

Młode dziewczyny mają pomysły. Kobiety, które już odniosły sukces pomogą je zrealizować. Ruszyła pierwsza w Polsce akademia Girls go start-up!
Posłuchaj
  • Agnieszka Labus chce stworzyć aplikację Laboratorium Architektury 60+ (IAR)
  • Izabela Paluch ze spółki celowej Politechniki Krakowskiej: najważniejsze jest pasja i profesjonalizm w tym, co się robi (IAR)
  • Prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators Katarzyna Walczyk-Matuszyk: sukces w przypadku start-upów nie jest oczywisty (IAR)
Czytaj także

Agnieszka Labus chce stworzyć aplikację Laboratorium Architektury 60+. Ma ona pomagać gminom i deweloperom projektować przestrzenie dla seniorów.

Jej mentorką w programie została Izabela Paluch ze spółki celowej Politechniki Krakowskiej. Uważa, że pomysł ma spore szanse na sukces. Przede wszystkim ze względu na osobowość autorki. Jak mówi, Agnieszka jest profesjonalistką, a do tego ma wielką pasję.

W programie Girls go start-up! bierze udział kilkadziesiąt kobiet. Będą współpracować przez najbliższe pół roku.

Czego będą mogły nauczyć się uczestniczki warszatatów?

Prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators Katarzyna Walczyk-Matuszyk wyjaśnia, że to będzie wielowymiarowa pomoc dla dziewcząt. To dlatego, że sukces w przypadku start-upów nie jest oczywisty. Innowacje obarczone są dużo większym ryzykiem niepowodzenia. W czasie szkolenia dziewczyny dowiedzą się, jak sobie radzić z problemami, które pojawią się przy tworzeniu start-upów technologicznych. Zostaną też wyposażone w szereg umiejętności, które pomogą im skuteczniej wdrażać pomysły.

W poniedziałek dziewczyny poznawały prawne aspekty tworzenia start-upów i sposoby znalezienia na nie finansowania. W programie dwudniowego szkolenia są też warsztaty kreowania swoje wizerunku oraz opracowywania własnego modelu biznesowego.

IAR, awi