Trójka
Paula Golonka 05.01.2013

Jeśli niedziela, to z "Trzecią Stroną Medalu"!

Zapraszamy do wysłuchania rozmów z pierwszej, noworocznej "Trzeciej Strony Medalu"! Justyna Kowalczyk po raz czwarty zwyciężyła w Tour de Ski. Z bliska kolejny triumfy naszej mistrzyni obserwował Michał Gąsiorowski.
Justyna Kowalczyk  wygrywa bieg na dochodzenie techniką dowolną na dystansie 9 km zawodów narciarskiego cyklu Tour de Ski, które odbyły się 30.12.2012. w niemieckim Oberhofie.Justyna Kowalczyk wygrywa bieg na dochodzenie techniką dowolną na dystansie 9 km zawodów narciarskiego cyklu Tour de Ski, które odbyły się 30.12.2012. w niemieckim Oberhofie. Fot.: PAP/Grzegorz Momot
  • Waldemar Fornalik, trener reprezentacji Polski piłkarzy

Za nami kolejny, 78. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i TVP na najlepszych sportowców roku, pod patronatem Trójki. Pierwsze miejsce zajęła po raz kolejny Justyna Kowalczyk, która zresztą dziś po raz czwarty z rzędu wygrała Tour de Ski. Finał rywalizacji w Val di Fiemme oglądał Michał Gąsiorowski.
Drugie miejsce w plebiscycie zajął Tomasz Majewski, który był typowany na zdecydowanego zwycięzcę. Jak jednak mówi w rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim trener dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą, Henryk Olszewski, jego podopieczny nie ma szczęścia do plebiscytów.
Trzecie miejsce także należało do mistrza olimpijskiego z Londynu - ze złotym medalistą w podnoszeniu ciężarów, Adrianem Zielińskim, rozmawiała Monika Sułkowska.
Wyjątkowo osobisty wywiad z Anitą Włodarczyk, srebrną medalistką w rzucie młotem z Londynu, czwartą w plebiscycie, przeprowadził Michał Olszański.
Zapraszamy też do wysłuchania rozmowy z Cezarym Kucharskim, managerem Roberta Lewandowskiego, jedynego piłkarza w plebiscycie, który zajął siódme miejsce.
W dziesiątce, na ósmej pozycji znalazła się inna srebrna medalistka z Londynu, Sylwia Bogacka. Nie tylko o strzelaniu rozmawiał z nią Tomasz Gorazdowski.

Najlepszym sportowcem niepełnosprawnym roku 2012 został Rafał Wilk. Z dwukrotnym złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w handbike'u rozmawiał Adam Malecki.
A oprócz tego rozmawialiśmy z Andrzejem Gołotą, trenerem siatkarzy Andreą Anastazim, połową naszej brązowej wioślarskiej osady z Londynu - Julią Michalską, która wraz z Magdaleną Fularczyk zamknęła dziesiątkę najlepszych sportowców roku 2012.
Naszym gościem w studiu był Waldemar Fornalik, trener reprezentacji Polski piłkarzy.
Gwarantujemy, że za tydzień również nie zabraknie emocji!
Zapraszamy w każdą niedzielę od godz. 17.00 do 19.00!