Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PolskieRadio 24
Mateusz Rekłajtis 14.06.2014

Gorąca Kenia

Zróżnicowana pod względem gospodarczym Kenia jest dla nas wciąż mało znanym lądem. Niestety była kolonia brytyjska boryka się z takimi problemami jak powszechna korupcja, pogłębiające się podziały religijne i etniczne oraz szerząca się bieda.
Gorąca Keniaflickr/IHH
Posłuchaj
  • 14.06.14 Klaudia Zielińska „Koszt utrzymania adopcyjnego dziecka w Kenii wynosi 70 złotych (…)”

Kenia to idealne miejsce na wycieczkę z przygodami. Największymi atrakcjami tego kraju są dzikie zwierzęta, safari i wspaniałe, nietypowe krajobrazy miast i wiosek.

Różne oblicza Kenii

Pierwsi Polacy na kontynencie afrykańskim pojawili się na przełomie XV i XVI wieku. Dzisiaj nasi rodacy podróżują do Kenii nie tylko jako turyści, ale także wolontariusze, którzy niosą pomoc innym.

– Kenia dzieli się na bogatą i biedną. W stolicy kraju Nairobi życie mieszkańców nie różni się od życia europejskiego. Ludzie pracują w biurach, robią zakupy w sklepach, które wyglądają jak nasze. W mniejszych miastach oddalonych kilka kilometrów od stolicy sytuacja ludzi i rzeczywistość wygląda dramatycznie. Ludzie nie mają z czego żyć i są głodni – podkreśliła Klaudia Zielińska, podróżniczka, znawczyni Kenii, wolontariuszka fundacji „Czyńmy dobro”.

Problemy mieszkańców

Każdego dnia w Kenii bardzo dużo dzieci i dorosłych umiera z braku wody i pożywienia. Dzieci w wieku szkolnym nie mają dostępu do edukacji. Każdy z nas może pomóc mieszkańcom afrykańskiego kraju – wystarczy chcieć.

– Jest wiele sposobów, które umożliwiają udzielanie pomocy najbardziej potrzebującym. Wszyscy którzy chcą pomóc mogą podjąć się adopcji na odległość. Dzieci, które włączamy do projektu mają w Polsce darczyńcę, który co miesiąc przesyła pieniądze wspierające jego edukację i opiekę medyczną. Fundacja „Czyńmy dobro” wspiera projekt adopcji dzieci na odległość – dodała Klaudia Zielińska.

PR24/Paulina Olak