PolskieRadio 24
Mateusz Rekłajtis 26.09.2014

Brązowa Agnieszka

Agnieszka Skalniak zdobyła brązowy medal w wyścigu juniorek podczas rozgrywanych w Ponferradzie mistrzotw świata w kolarstwie szosowym. To pierwszy polski medal mistrzostw świata od 13 lat. Tytuł obroniła Dunka Amalie Dideriksen.
Brązowa Agnieszkaflickr/Jaroslaw Popczyk
  • 26.09.14 Włodzimierz Rezner: „Agnieszka Skalniak to wspaniała i niesamowicie bojowa dziewczyna (…)”

W 2001 roku Maja Włoszczowska zdobyła brąz w rywalizacji juniorek. Po 13-letniej przerwie Skalniak (KK Tramwajarz Łódź) wywalczyła trzeci medal dla Polski w tej konkurencji. W przeszłości na podium stanęły zawodniczki, które później związały się z kolarstwem górskim: Magdalena Sadłecka, druga w Plouay w 2000 roku, oraz Maja Włoszczowska, trzecia rok później w Lizbonie.

W Hiszpanii zawody obserwuje korespondent Polskiego Radia Włodzimierz Rezner. Dziennikarz w PR24 powiedział,  że wszystkie polskie zawodniczki na trasie poradziły sobie wspaniale.

–  Wszyscy gratulują Agnieszce brązowego medalu i cieszymy się z jej sukcesu. To pierwszoroczna juniorka więc ma szanse na złoty medal w przyszłym roku. Dziewczyny należy pochwalić za bardzo dobrą jazdę taktyczną. Kontrolowały sytuację. Na podjazdach trzymały się pierwszego, drugiego szeregu. Dziewczyny pędziły z prędkością 80 km. Aż trzy polki były w czterdziestce, która pędziła do mety  – relacjonował Włodzimierz Rezner.

W piątkowym wyścigu Agnieszka Skalniak pokonała trasę w 2 godziny, 2 minuty i 59 sekund. Taki sam czas uzyskała zwyciężczyni Dunka Amalie Dideriksen, która wyprzedziła Włoszkę Sofię Bertizzolo.

W audycji również o żużlowej ekstralidze, mistrzostwa Europy w tenisie stołowym  i zapowiedź 36. Maratonu Warszawskiego. Zapraszamy do odsłuchania audycji Macieja Gawła i Darka Matyi!