Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PolskieRadio 24
Mateusz Rekłajtis 25.01.2015

Co warto wiedzieć o programie Erasmus +

Każdy żak może skorzystać z programu Erasmus +. Studenci, uczniowie, a także dorośli mają szansę na zdobycie doświadczenia studiując i szkoląc się za granicą. Europejski program funkcjonuje od początku 2014 roku.
Szacuje się, że z programu Erasmus+ do końca 2020 roku skorzysta ok. 4 mln osóbSzacuje się, że z programu Erasmus+ do końca 2020 roku skorzysta ok. 4 mln osób flickr/Berklee Valencia Campus
Posłuchaj
  • 25.01.15 Małgorzata Piekarska: „Podnoszenie kompetencji w dzisiejszych czasach ma istotne znaczenie (…)”

Gość PR24 Magdalena Piekarska z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ powiedziała, że programy europejskie przygotowane dla studentów mają na celu podnoszenie kompetencji.

- Z programu Erasmus+ mogą korzystać wszyscy ci, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Studia za granicą pomagają w zdobyciu nowych doświadczeń. Wyjazdy na wolontariat studencki nie tylko uczą odpowiedzialności, ale są również dobrze oceniane przez przyszłych pracodawców – wyjaśniła Magdalena Piekarska. Jej zdaniem uczestnictwo w takich programach jak Erasmus + jest szansą na odkrycie czegoś nowego.

Studenci, którzy myślą o studiach lub wolontariacie za granicą powinni zainteresować się spotkaniem, które odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie. W czwartek 29 stycznia odbędzie się Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+.

- To doskonała okazja do tego, żeby dowiedzieć się jak funkcjonuje program Erasmus+. Dwanaście paneli warsztatowych i możliwość indywidualnych konsultacji  pozwolą na rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących tego programu  – powiedziała w Polskim Radiu 24 Malwina Górecka.

Program Erasmus+ wszedł w życie stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowy: „Uczenie się przez całe życie” (oraz jego programy sektorowe – Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig). Ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń oraz wspierania dzieci i młodzieży.

Polskie Radio24/op