Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PolskieRadio 24
Paweł Jakubicki 05.07.2016

Wniosek o wotum nieufności wobec szefa MON odrzucony

Wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla ministra Antoniego Macierewicza nie uzyskał większości. – Nie podważa się autorytetu własnego rządu w przededniu podejmowania bardzo ważnych dla nas decyzji – powiedziała w Debacie Dnia Eliza Olczyk z tygodnika „Wprost”. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 również Łukasz Perzyna z portalu polityczni.pl.
Premier Beata Szydło i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wśród ministrów, po głosowaniu nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec szefa MONPremier Beata Szydło i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wśród ministrów, po głosowaniu nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec szefa MONPAP
Posłuchaj
  • 05.07.16 Debata Dnia: Wniosek o wotum nieufności dla szefa MON odrzucony. Goście: Eliza Olczyk i Łukasz Perzyna.

Platforma Obywatelska we wtorek wystąpiła o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza, ministra obrony narodowej. Według Elizy Olczyk, kontrowersje wzbudza fakt, że stało się to na parę dni przed szczytem NATO, którego gospodarzem jest Polska.

– Zagranie Platformy Obywatelskiej było pierwsze w historii – ale to niewłaściwy precedens. Można mieć pretensje do Antoniego Macierewicza, ale tego typu wniosek powinien zostać złożony jednak po szczycie NATO – uważa Eliza Olczyk.

Dla Łukasza Perzyny moment głosowania nad tym wnioskiem nie jest tak istotny.

– Jeśli minister jest tak niedobry i kompromitujący dla Polski jak Antoni Macierewicz, to każdy moment na jego odwołanie jest właściwy. I może lepiej gdyby to się udało przed forum międzynarodowym, do którego Polska od dawna się przygotowywała – powiedział gość Polskiego Radia 24.

W Debacie Dnia również o sejmowej debacie nad sprawozdaniem sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, która przyjęła projekt nowej ustawy o TK oraz o referendum, w którym 2 października Węgrzy odpowiedzą na pytanie: „Czy chce Pan/Pani, by Unia Europejska mogła zarządzać również bez zgody parlamentu obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy?”.

Audycję prowadził Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/dds

tagi: