Martin Ruszkiewicz 22.06.2014

Nico Rosberg triumfatorem GP Austrii

Niemiec Nico Rosberg z zespołu Mercedes GP wygrał wyścig o Grand Prix Austrii na Red Bull Ringu w Spielbergu, ósmą eliminację mistrzostw świata Formuły 1 i umocnił się na pozycji lidera. To jego szóste zwycięstwo w karierze.
Nico Rosberg podczas Grand Prix AustriiNico Rosberg podczas Grand Prix Austrii PAP/EPA/ERWIN SCHERIAU

Drugie miejsce zajął jego partner z zespołu Brytyjczyk Lewis Hamilton, a trzecie Fin Valtteri Bottas z Williamsa.

Na 37. okrążeniu z wyścigu wycofał się czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel z ekipy Red Bulla, który już na pierwszym okrążeniu miał problemy z układem przeniesienia napędu i jechał zdublowany ze stratą jednego okrążenia do czołówki.

Rosberg wygrał trzeci wyścig w sezonie 2014. Cztery zwycięstwa ma na koncie Hamilton, a jedno Australijczyk Daniel Ricciardo z Red Bulla.