Aneta Hołówek 02.10.2011

Tottenham triumfuje po wpadce Szczęsnego

W hitowym meczu siódmej kolejki Premier League Tottenham pokonał Arsenal 2:1. Błąd przy drugim golu dla Tottenhamu popełnił Wojciech Szczęsny.
Tottenham Hotspur - Arsenal LondynTottenham Hotspur - Arsenal Londyn fot. PAP/EPA

Do feralnej 73. minuty Szczęsny (na ławce rezerwowych siedział drugi z polskich bramkarzy Łukasz Fabiański) bronił pewnie i skutecznie, m.in. wygrał pojedynki ze Scottem Parkerem i Emmanuelem Adebayorem. Przy stanie 1:1 mógł jednak zachować się lepiej i zatrzymać uderzenie z dystansu Kyle'a Walkera.

"Kanonierzy" wygrali dopiero dwa mecze w tym sezonie Premier League i zajmują 15. miejsce (7 pkt) w tabeli. Na czele są drużyny z Manchesteru: w sobotę piłkarze United pokonali na Old Trafford Norwich City 2:0, a City rozbili na wyjeździe Blackburn Rovers 4:0.

Trzy punkty traci do nich Chelsea Londyn, która w niedzielę wygrała z Boltonem Wanderers aż 5:1. Hat-trickiem popisał się Frank Lampard, a dwa gole dołożył Daniel Sturridge, który drugą część poprzednich rozgrywek spędził na wypożyczeniu w... Boltonie.

Również trzy trafienia zanotował 30-letni napastnik Fulham Londyn Andy Johnson (w 2004 roku zgłaszał akces do reprezentacji Polski, ze względu na pochodzenie dziadka). Stołeczna jedenastka, rywal Wisły Kraków w Lidze Europejskiej, rozgromiła beniaminka, kolejny stołeczny zespół Queens Park Rangers 6:0.

W sobotę ekipa "The Reds" wygrała 216. derby Liverpoolu. Na boisku Evertonu zwyciężyła 2:0 dzięki trafieniom Andy'ego Carrolla w 71. i Luisa Suareza w 82. minucie. Gospodarze przez ponad godzinę musieli sobie radzić w dziesiątkę, bo szybko czerwoną kartkę zobaczył Jack Rodwell.