Milan goni Juventus na finiszu Serie A

Dwie kolejki przed końcem rozgrywek włoskiej ekstraklasy piłkarskiej drugi w tabeli AC Milan traci do prowadzącego Juventusu Turyn zaledwie punkt.
Milan goni Juventus na finiszu Serie APAP/EPA/ELISABETTA BARACCHI
  • Marek Lehnert, PR Rzym - relacja o pogoni Milanu za Juventusem w Serie A

W meczu 36. kolejki Serie A "Rossoneri" pokonali 2:0 Atalantę, podczas gdy "Stara Dama" zremisowała 1:1 z Lecce.
Zwycięstwo drużynie prowadzonej przez trenera Massimiliano Allegriego zapewniły bramki zdobyte przez Ghańczyka Sulleya Muntariego oraz Robinho. Brazylijczyk przypieczętował wygraną już w doliczonym przez sędziego czasie gry.
Juventus nie wykorzystał nawet przewagi liczebnej, którą miał od 55. minuty, kiedy drugą żółtą kartką został ukarany piłkarz Lecce Juan Cuadrado. Pół godziny później osłabieni przeciwnicy, za sprawą Andrei Bertolacciego i błędu bramkarza gospodarzy Gianluigiego Buffona, zdołali zapewnić sobie cenny w walce o utrzymanie remis. Gola dla drużyny z Turynu strzelił już w ósmej minucie Claudio Marchisio.
Zespół trenera Antonio Conte pozostaje niepokonany w tym sezonie. Z 36 spotkań wygrał 21 i zanotował 15 - najwięcej w lidze - remisów.
W następnej kolejce Milan spotka się w derbach Mediolanu z Interem, a Juventus zmierzy się z zajmującym 15. miejsce w tabeli zespołem Cagliari.
Potknięcie zaliczył walczący o premiowane udziałem w eliminacjach Ligi Mistrzów trzecie miejsce Inter, który przegrał z Parmą. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Roberto Donadoniego zdobyli Hiszpan Fernando Marques, Sebastian Giovinco, Francuz Jonathan Biabiany. Strzelcem jedynego gola dla Interu, który nie obroni tytułu, był Holender Wesley Sneijder.
Wygrane zanotowały za to Udinese i Napoli, które również walczą o trzecią lokatę w Serie A. Ta pierwsza pokonała Cesenę 1:0, druga - Palermo 2:0. Obie mają po 58 pkt i zajmują miejsca 3-4.
Dzięki remisowi 1:1 z Lazio utrzymanie zapewniła sobie Siena. Do grona zdegradowanych, obok Ceseny, dołączyła natomiast Novara, która zremisowała w środę z Florentiną 2:2. W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Artur Boruc. "Viola" jest w tabeli 15.