Martin Ruszkiewicz 09.05.2013

Primera Division: Real rozbił Malagę, koronacja Barcelony odłożona

Piłkarze Realu Madryt pokonali u siebie w rozegranym awansem meczu Malagę 6:2 (4:2), co oznacza, że Barcelona jeszcze nie jest pewna mistrzostwa Hiszpanii.
Cristiano RonaldoCristiano RonaldoPAP/EPA/Kiko Huesca

Gole dla gospodarzy zdobyli kolejno Raul Albiol, Cristiano Ronaldo, Mesut Oezil, Karim Benzema, Luka Modrić i Angel Di Maria, a dla pokonanych - Roque Santa Cruz i Vitorino Antunes. Zwycięstwo gospodarzy mogło być jeszcze wyższe, ale w 22. minucie Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego.

"Królewscy" mieli w środę ułatwione zadanie. Malaga kończyła bowiem mecz w dziewiątkę - w 21. czerwoną kartkę zobaczył Sergio Sanchez, a w 73. minucie jego los podzielił doświadczony Martin Demichelis (za drugą żółtą).

W tabeli wicelider z Santiago Bernabeu traci do Barcelony osiem punktów, ale Katalończycy mogą zapewnić sobie mistrzostwo w niedzielę - tego dnia zagrają na wyjeździe z Atletico Madryt.

Na razie ten stołeczny zespół zmierzył się w środę na wyjeździe z Celtą Vigo i dzięki zwycięstwu 3:1 zapewnił sobie co najmniej trzecie miejsce w lidze, oznaczające prawo bezpośredniej gry w Lidze Mistrzów.

W środę Real i Atletico grały swoje mecze awansem, ponieważ 17 maja oba zespoły zmierzą się w finale Pucharu Króla.

Wyniki meczów rozegranych awansem i tabela piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii:

Real Madryt - Malaga 6:2

Bramki: Raul Albiol 3, Cristiano Ronaldo 26, Mesut Oezil 33, Karim Benzema 45+1, Luka Modric 63, Angel Di Maria 90+1 - Roque Santa Cruz 15, Vitorino Antunes 36

Czerwone kartki: Sergio Sanchez 21, Martin Demichelis 73

Celta Vigo - Atletico Madryt 1:3

Bramki: Augusto Fernandez 84 - Diego Costa 47, Juanfran 66, Radamel Falcao 86